Dyrekcja Szkoły informuje, że trwa nabór uzupełniający do klas sportowych.
Serdecznie Zapraszamy!

Dyrekcja Szkoły informuje, że trwa nabór uzupełniający do klas sportowych.
Serdecznie Zapraszamy!
Szanowni Państwo!
Zapraszmy do Centrum Edukacji i Rozwoju
Centrum to miejsce dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów, gdzie bezpłatnie skorzystają z pomocy psychologicznej, nauki języka polskiego i angielskiego, z klubików dla dzieci i zajęć dla młodzieży.
Dodatkowe informacje w ulotce i plakcie.
ceir_plakat.pdf
W dniu 23.06.2022 po 4 dniowej rywalizacji reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zdobyła złoty medal w Ogólnopolskich Finałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej W Piłce Nożnej Dziewcząt.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.
Dnia 15 czerwca 2022r. odbył się apel podsumowujący działania dokonane w naszej szkole w ramach Projektu „Interaktywnie zintegrowani”. Działania te prowadzone były od 1 sierpnia 2019 r.
Pomysłodawcą udziału naszej placówki w projekcie była Pani Dyrektor Aldona Klask. Grupą docelową byli uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym oraz uczniowie zdolni. Z różnych form wsparcia (zajęcia, warsztaty przedstawienia) skorzystało w naszej szkole blisko 500 uczniów.W ramach projektu szkoła została doposażenia w specjalistyczne narzędzia, sprzęt do pracy terapeutycznej (sprzęt do diagnozy oraz wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii uczniówz zaburzeniami i deficytami) i IT. Projekt obejmowała także szkolenia nauczycieli. Z naszej szkoływ szkoleniach wzięło udział 15 nauczycieli.Podsumowanie projektu rozpoczęliśmy od wspaniałej prezentacji przygotowanej przez panią Kamilę Dębską, obrazującą działania projektowe realizowane w naszej szkole przez ostatnie 3 lata .
Następnie osoby zaangażowane w realizacje projektu otrzymały skromne podziękowania. Cukierki stanowiły podziękowanie dla uczniów z klas III i IV – głównych beneficjentów działań projektowych. Z uwagi na nieobecność części klas słodkości wychowawcom przekazał szkolny koordynator. Kulminacyjnym punktem podsumowaniu było przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Inscenizację w języku angielskim przygotowali uczniowie klas 4b i 4d pod czujnym okiem pani Magdaleny Kowalczyk i pani Anny Grzywacz. Zabawna, współczesna wersja znanej bajki ujawniła wiele aktorskich i lingwistycznych talentów naszych uczniów.
W dniu 4 czerwca 2022 roku w godz. 9:00 –12:00 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Bohaterów Warszawy w Warszawie odbył się Festyn Rodzinny. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Z 14 –stką o sławnych Polakach”. Celem tego przedsięwzięcia było zintegrowanie społeczności szkolnej: uczniów, rodziców i nauczycieli poprzez edukację i zabawę.
O godzinie 9:15 nastąpiło uroczyste otwarcie Festynu przez panią Aldonę Klask. Później mieliśmy okazję zobaczyć różnorodne, profesjonalnie przygotowane i wykonane taneczne układy, mi.in. taniec cheerleaderek, taniec do utworu What makes you beautiful wykonany przez uczniów klas I i VC, czy Zygzak zaprezentowany przez klasę VA. Występy laureatów konkursów towarzyszących tej imprezie, były przeplatane pokazami kunsztownie wykonanych utworów przygotowanych przez koło wokalne oraz chór.
Zaprezentowali się również zwycięzcy konkursu Mam talent:
Paulina Szmigielska w piosence Sanah Aniołom szepnij to,
Natalia Kowalczewska w piosence Sanah i Grzegorza Turnaua Sen we śnie,
Maja Łapińska w kategorii taniec z elementami akrobatyki.
Jan Klocek uświetnił Festyn grą na instrumencie.
Na scenie wręczono również nagrody laureatom konkursów recytatorskich i plastycznych. Z twórczością Brzechwy zapoznali nas: Dominik Kowalczewski oraz Julia Sobol z klasy IIC. Utwory Tuwima recytowały: Gabriela Skórzyńska z klasy IA oraz Natalia Gniuchowska z klasy IB. Z zaletami i osiągnięciami nauki polskiej zapoznał nas Leon Szybiński z klasy 8a. Scena, na której prezentowali się młodzi artyści była zdobiona pracami plastycznymi laureatów konkursu poświęconego bohaterom Sienkiewicza. Zorganizowano także wystawę prac uczniów klas III prezentującą twórczość Makuszyńskiego. Ponadto inscenizację do wierszy Brzechwy i Tuwima przygotowali uczniowie świetlicy, którzy zaprezentowali niesamowity kunszt oratorski. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ uczniów klasy IID, którzy zaśpiewali m.in. ukraińską pieśń ludową Ridna maty moja (Matko moja ja wiem).
Zorganizowano również „Rodzinną Olimpiadę”, podczas której na szkolnym boisku rodzice i dzieci w czasie sportowych zabaw, rywalizowali o bezpłatny wyjazd na obóz sportowy ufundowany przez pana Tomasza Zagrobę.
Na scenie mogliśmy też z uwagą śledzić niezwykłe pokazy akrobatyczne, w których wystąpili uczniowie naszej szkoły, uczęszczający do klas sportowych o profilu akrobatycznym. Wśród atrakcji programu nie zabrakło: loterii fantowej, malowania twarzy, zaplatania warkoczyków, placu zabaw, czy „klockowego miasta”, w którym maluchy mogły miło spędzić czas z rodzicami. Jak co roku w przygotowanej kawiarence można było spróbować wspaniałych wypieków. Każdy poziom klasowy zorganizował swoje tematyczne stoisko, prezentując jednego znanego Polaka. W tym roku mogliśmy dowiedzieć się więcej o Julianie Tuwimie, Janie Brzechwie, Kornelu Makuszyńskim, Mikołaju Koperniku, Fryderyku Chopinie, Henryku Sienkiewiczu, Marii Skłodowskiej –Curie, czy Józefie Piłsudskim. Na Festynie można było zapoznać się z najważniejszymi dziełami w/w Polaków, posłuchać o ich osiągnięciach i zdobyczach oraz spróbować związanych z nimi potraw. Z uwagą należało przypatrywać się strojom i przebraniom adekwatnym do dzieł literackich bohaterów lub epoki, w której działali.
O godzinie 12:00 nastąpiło oficjalne zamkniecie Festynu. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wszystkich gościć i zaprezentować umiejętności naszych wszechstronnie uzdolnionych uczniów. Cieszymy się z tak licznego zainteresowania i zapraszamy za rok.
Zgodnie z zapisami pisma, od 1 czerwca br. uczniowie szkół podstawowych mają prawo do darmowych przejazdów na podstawie Karty Ucznia pod warunkiem nadania numer Pesel.
pism o karta ucznia z numerem_PESEL.pdf
Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
rozpoczynamy zapisy dzieci do świetlicy szkolnej na nowy rok szkolny 2022-2023.
Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy jest złożenie karty świetlicowej, która obowiązuje w danym roku szkolnym.
Wszystkich rodziców / opiekunów, którzy będą potrzebowali opieki świetlicy dla swoich dzieci w przyszłym roku szkolnym, prosimy o wypełnienie i złożenie nowej karty uczestnika świetlicy na rok 2022/2023 do dnia 20 czerwca 2022 r.
Karty świetlicowe obowiązani są wypełnić również rodzice / opiekunowie uczniów, którzy nie uczęszczają na lekcje religii / etyki i będą przebywać w tym czasie w świetlicy. Należy zaznaczyć w karcie tylko, że zamiast religii.
Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej, wypełniają również rodzice i opiekunowie uczniów rozpoczynających od 1 września 2022 naukę w naszych oddziałach przedszkolnych /klasach "0"/.
Kartę można pobrać ze strony internetowej naszej szkoły w zakładce świetlica.
Karta uczestnika świetlicy będzie dostępna również w wersji papierowej, od środy 1.06 w sekretariacie Szkoły i u wychowawców świetlicy, w sali głównej /przy stołówce/
i w sali 13 /obok sekretariatu/.
Wypełnioną czytelnie i podpisaną przez rodziców lub opiekunów prawnych dziecka kartę świetlicową, należy dostarczyć bezpośrednio do sekretariatu szkolnego lub nauczycieli świetlicy.
Poniżej znajdziecie Państwo kartę zapisu dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2022/2023.
Karta_Swietlica_SP14_2022-2023_(1).pdf
kierownik świetlicy szkolnej
W dniu 30.05.2022 reprezentacja naszej szkoły zdobyła złoty medal w zawodach z piłki nożnej dziewcząt
w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Gratulacje dla całej drużyny!!!!
Rozpoczynamy wymianę Kart Ucznia, które tracą ważność 30 września br.!
Wymiana Kart Ucznia dotyczy głównie obecnych klas IV oraz klas V, VI i VII, którym kończy się okres wgranych bezpłatnych uprawnień do przejazdów komunikacją miejską 30 września 2022 roku.
Jak wyrobić nową Kartę Ucznia?
Można to zrobić na kilka sposobów:
1. Za pośrednictwem linku elektronicznego otrzymanego ze szkoły, do której uczęszcza Uczeń
--> LINK
Będziecie potrzebowali: numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia. Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ona w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonana w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na adres e-mailowy otrzymacie potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu.
Nową Kartę Ucznia odbierzecie w szkole po otrzymaniu wiadomości z sekretariatu o jej dostarczeniu.
2. Za pośrednictwem wniosku papierowego złożonego bezpośrednio w szkole (wniosek dostępny w sekretariacie).
Będziecie potrzebowali: wypełnionego wniosku i zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.
3. Bezpośrednio w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM
Będziecie potrzebowali: obecnej Karty Ucznia, ważnej legitymacji szkolnej oraz zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.
Wnioski należy składać do 31 maja!
O Karcie Ucznia:
Dzięki karcie Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.
Karty obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz –
w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich
i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu. Więcej informacji o Karcie Ucznia w zakładce „Bilety i opłaty” na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.
Wniosek-o-wydanie-Spersonalizowanej-Warszawskiej-Karty-Miejskiej-SWKM.pdf
Szanowni Państwo,
Drodzy Rodzice
od 10 maja ruszają zapisy na Lato w Mieście 2022
www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl.
-Wzrosła opłata za opiekę i wyżywienie.
Informuję, że opłata za opiekę nie jest wpłatą dla wychowawcy lecz trafia do wspólnych funduszy
Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy.
- wpłat za opiekę 35 zł ( jeden dzień) należy dokonać na nr rachunku:
30 1030 1508 0000 0005 5030 2063
(w tytule: imię nazwisko dziecka, SP14, termin turnusu)
nazwa odbiorcy: SP 14
wpłata za opiekę za 1 turnus 35zł *5= 175 zł
- opłata za posiłki w wysokości 15 zł ) dziennie ( jeden dzień) na rachunek nr:
47 1020 1055 0000 9702 0201 4728
lub osobiście u ajenta p. Dudek w naszej stołówce szkolnej
(w tytule: imię nazwisko dziecka, SP14,termin turnusu)
nazwa odbiory: SP 14
opłata za posiłki 1 turnus 15zł *5= 75 zł
- obowiązkowo proszę o zapoznanie się z regulaminem ( w załączniku)
- w załączniku harmonogram zapisów
- poniżej terminy działania szkół podczas
Koszt 1 turnusu (35zł + 15 zł) * 5 = 50 zł *5= 250 zł
Lata w mieście
I turnus 27.06-01.07 SP-14 SP-360 SP-11
II turnus 04.07-08.07 SP-14 SP-360 SP-11
III turnus 11.07-15.07 SP-14 SP-360 SP-11
IV turnus 18.07-22.07 SP-4 SP-2
V turnus 25.07-29.07 SP-4 SP-2
VI turnus 01.08-05.08 SP-4 SP-2
VII turnus 08.08-12.08 SP-382 SP-383
VIII turnus 15.08-19.08 SP-382 SP-383
IX turnus 22.08-26.08 +29-31.08 SP-382 SP-383
koordynator Akcji Lato w Mieście
Lucyna Pytlewska
Regulamin_Feryjnej_Placowki_Edukacyjnej_2022.docx
zal_nr_4_Harmonogram_2022.pdf
ŚWIĘTO MAJOWE
Za kilka dni minie kolejna rocznica uchwalenia
KONSTYTUCJI 3 MAJA.
W związku z tym świętem
Koło Wokalne „14”
przygotowało dla Państwa
kilka utworów wprowadzających do patriotycznej i podniosłej atmosfery.
Zapraszamy również do obejrzenia
krótkiej relacji z wystawek wykonanych przez uczniów
naszej szkoły.
.
W dniu 13.04.2022 roku w siedzibie UTS „AKRO-BAD” odbyły się dzielnicowe eliminacje do LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce w kategorii dzieci. W zawodach wzięły udział reprezentacje dziewcząt trzech ursusowskich szkół podstawowych – SP11, SP14 i SP381 oraz chłopców – SP14 i SP381. Po zaciętej rywalizacji nasze dziewczęta zajęły I miejsce i mają prawo reprezentować dzielnicę Ursus w finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w dn. 17.05. Reprezentacja chłopców uplasowała się na II pozycji. Szkoła otrzymała okolicznościowe puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Dodatkowo zostali wyróżnieni indywidualnie najlepsi zawodnicy otrzymując dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy udanych startów uczestnikom. Dziękujemy trenerom za ich przygotowanie – p. Alicji Grochowskiej, p. Katarzynie Stępniewskiej, p. Joannie Paterek oraz p. Łukaszowi Kowalskiemu, który także przygotował fotorelację (https://szkolanr14.edupage.org/album/#photos:album:38LINK)i film.
W reprezentacji naszej szkoły startowali: kl. I – Vira Holovan, Aleksandra Kwaśna, Zofia Cegiełka, kl. II – Alicja Piecyk, Kinga Mila, kl. III – Agata Basior, Maja Łapińska, Aleksandra Chekalina, kl. IV – Amelia Cichomska, Izabela Maślanka, Nadia Beczek; kl. I - Aleksander Burchardt, Dawid Andriichyshyn, Tomasz Wronkowski, Filip Żdżarski, kl. II - Aleksander Szczególski, Andrzej Kędra, Miłosz Kmita, kl. III – Wiktor Mazurek, Maciej Mazur, kl. IV – Julian Machniewicz, Aleksander Nyk, Bartosz Jakulski
Poniżej przedstawiamy najlepszych zawodników zawodów:
Dziewczęta
1. miejsce, Maja Łapińska, SP14 – 28,20 pkt.
2. miejsce, Amelia Cichomska i Aleksandra Chekalina, SP14 – po 27,10 pkt.
3. miejsce, Agata Basior, SP14 – 26,60 pkt.
Chłopcy
3. miejsce, Aleksander Nyk, SP14 – 25,35 pkt
Prezentacja.pps
Warsztaty „Wiem, co jem”
Klasy drugie wzięły udział w warsztatach pt. "Wiem, co jem", które składały się z trzech spotkań.
Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia. Na kolejnym spotkaniu wykorzystywały wiedzę z poprzedniej lekcji
i samodzielnie próbowały tworzyć prawidłowo zbilansowane śniadanie do domu i szkoły. Na koniec cyklu zajęć uczniowie dowiedzieli się, że nie tylko zdrowa dieta, ale również aktywność fizyczna jest bardzo ważna do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
W celu podsumowania poznanej wiedzy uczniów wychowawczynie klas drugich przeprowadziły lekcję utrwalającą. Dzieci wykonały zadania w książeczkach Wiem, co jem, ludziki z warzyw oraz wypieki domowe.
Szanowni Państwo,
trwa zbiórka #napomocUkrainie w Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego przy ul. Dzieci Warszawy 42.
Najbardziej potrzebujemy leków:
Mamy chętnych kierowców, którzy to dostarczą. SPRAWA PILNA.
W dniu 1 marca 2022r. rozpocznie się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023 SYSTEM REKRUTACJI -LINK
Prosimy o zapoznanie się z załączonymi harmonogramami, zasadami i kryteriami przyjęć.
Harmonogram rekrutacji do klas I w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2022/2023
Zasady przyjęć do klas I w szkołach podstawowych na rok szkolny 2022/2023
Kryteria przyjęć do SP dla kandydatów spoza obwodu
Kryteria rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
Więcej informacji na stronie:
Szkoły podstawowe - Edukacja (um.warszawa.pl)
Przedszkola - Edukacja (um.warszawa.pl)
Informacje ogólne
Do klas I przyjmowane są:
Dzieci, które w roku szkolnym 2021/2022 realizują obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej wskazanej im przez organ prowadzący – tj. burmistrza dzielnicy oraz dzieci, dla których dana szkoła jest szkołą obwodową, na wniosek rodziców[1] (zgłoszenie - w przypadku dzieci obwodowych) są przyjmowane do klasy I tej szkoły bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego. Wniosek (zgłoszenie), o którym mowa powyżej, składa się do dyrektora szkoły w terminie określonym w harmonogramie.
Zasady przyjęć[2]
Do szkoły podstawowej dzieci przyjmowani są z urzędu (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nieobwodowa).
Kandydaci mieszkający w obwodzie szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I wyłącznie w tej szkole - przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia. Do zgłoszenia rodzice dołączają oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydata i kandydata. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.[3]
Skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem tzn. dziecko ma zapewnione miejsce w klasie I w szkole obwodowej, ale rodzice mogą starać się o przyjęcie dziecka do innej szkoły.
Złożenie wniosku/zgłoszenia
Postępowanie rekrutacyjne
W celu potwierdzenia oświadczenia burmistrz dzielnicy może:
Wyniki postępowania rekrutacyjnego
Procedura odwoławcza
Rodzice kandydatów, którzy nie zostali przyjęci mogą:
Na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.
Rekrutacja kandydatów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym ze względu na niepełnosprawność
Zasady przyjęć kandydatów do klasy I sportowej[10]
Do oddziałów sportowych przyjmowani są kandydaci, którzy:
UWAGA!
Rejestracja wniosków do oddziałów sportowych odbywa się w terminach określonych w harmonogramie rekrutacji, tj. od 1 do 9 marca 2022 r.
Wniosek, w którym umieszczono na liście preferencji – na dowolnej pozycji – oddział sportowy, powinien zostać złożony w szkole pierwszego wyboru lub podpisany profilem zaufanym - najpóźniej do 9 marca (do godz. 16.00).
Kandydat, którego wniosek został złożony po terminie wskazanym w harmonogramie, nie będzie mógł przystąpić do próby sprawności fizycznej i nie będzie brał udziału w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału sportowego.
Kandydaci z odroczonym obowiązkiem szkolnym[11]
Rodzice dzieci urodzonych w roku 2013 oraz 2014 w celu zapisania dziecka do klasy I zaznaczają w systemie rekrutacyjnym informację o odroczonym obowiązku szkolnym, następnie postępują zgodnie z instrukcją opisaną w pkt 4: ,,Złożenie wniosku/zgłoszenia”.
Zapraszamy do zakładki REKRUTACJA
[1] Przez rodziców rozumie się również opiekunów prawnych
[2] Zasady przyjęć do klas I w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest m.st. Warszawa, zostały przygotowane w oparciu o zapisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm.)
[3] Art. 151 ust. 2 i 3 ww. ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm)
[4] uchwała Rady m.st. Warszawy nr XLI/1062/2017 z dnia 9 lutego 2017 r. w sprawie składania wniosków o przyjęcie do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę.
[5] uchwała Rady m.st. Warszawy nr XLI/1060/2017 z dnia 9 lutego 2017 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę, liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia (ze zmianami).
[6] Art. 97 § 1. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy – Jeżeli władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom, każde z nich jest obowiązane i uprawnione do jej wykonywania; § 2. Jednakże
o istotnych sprawach dziecka rodzice rozstrzygają wspólnie; w braku porozumienia między nimi rozstrzyga sąd opiekuńczy”.
[7] uchwała Rady m.st. Warszawy nr XLI/1062/2017 z dnia 9 lutego 2017 r. w sprawie składania wniosków o przyjęcie do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę.
[8] Art.150 ust.6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm.).
[9] Do wywiadu stosuje się przepisy dotyczące rodzinnego wywiadu środowiskowego przeprowadzanego w celu ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowaniu dzieci – Dz. U. z 2019 r. poz. 2407
[10] Art. 137 ust. 1-3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm.)
[11] art. 36 ust. 4 oraz art. 38 ust. 1 ustawy - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.)
Kochani.
Niedawno w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP odbył się Koncert kolęd. Wzięły w nim udział dzieci z naszej Szkoły czyli Grupa wokalna pod kierunkiem p. Ani Kanclerskiej oraz Schola parafialna Józefowe promyczki.
Do Scholi należą również dziewczynki z SP 4 i 381. Od strony muzycznej towarzyszył nam Zespoł Terra Fertillis, który posługuje w niedziele na Mszy świetej dla przedszkolaków. Próby oraz organizacja Koncertu pokazały nam wszystkim ile w nas jest jeszcze energii, dobrej woli, zapału oraz ukrytych talentow. Cieszyliśmy się, że mimo wszystko mogliśmy wychwalać Pana Boga w naszym kościele razem z parafianami oraz gośćmi.
Śpiewaliśmy znane i nieznane kolędy i pastorałki. Wiele osob zaangażowalo się w ten Koncert, dlatego dziekuję wszystkim, którzy nam pomogli w organizacji. Przede wszystkim Dzieciom za piękny śpiew. Ich rodzicom za przygotowanie strojów oraz innych istotnych szczegółów. Grupie muzycznej Terra Fertillis,
p. Ani Kanclerskiej za przygotowanie Grupy wokalnej i wspólne próby.
Panu Łukaszowi Kowalskiemu za nagranie naszego koncertu.
Ufamy, że nie skończy się tylko na jednym koncercie i spotkamy się za rok na wspólnym kolędowaniu.
s.Zuzanna Joanna Skopiak
Powered by aSc EduPage