• Historia szkoły

• Początki istnienia naszej szkoły sięgają 1954 roku. W nowo wybudowanym budynku przy ówczesnej ulicy Wawelskiej 9 powstała siedmioklasowa Szkoła Ogólnokształcąca Stopnia Podstawowego Nr 3. W 13 oddziałach uczyło się 586 uczniów.

• Rok szkolny 1966/67 to następny rozdział w życiu szkoły. Wprowadzono w szkolnictwie podstawowym 8 – letni cykl nauczania i wychowania.

W 1976 r. zmieniono numer szkoły z „trójki” na „czternastkę” w związku z przyłączeniem Ursusa do Warszawy.

W 1989 r. szkoła otrzymała nowy sztandar ufundowany przez ZPC „Ursus”. W tym samym roku odsłonięto płaskorzeźbę „Nike”.

W roku szkolnym 1989/1990 – rozpoczęły działalność dwie klasy wyrównawcze.

W 1994 r. utworzono szkolną pracownię informatyczną im. Władysława Bieńczaka – pierwszego kierownika szkoły.

W 1995 r. rozpoczęła działalność klasa integracyjna, w której uczą się dzieci niepełnosprawne.

1 września 1999 r. rozpoczęła się reforma oświaty. Szkoła przekształcona została w 6 – letnią szkołę podstawową.

W roku szkolnym 2000/2001 nastąpiła zmiana nazwy szkoły na „Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 14”.

Z dniem 1.09.2004r. rozpoczęły naukę w Szkole pierwsze klasy sportowe ogólnorozwojowe. Obecnie istnieją na każdym poziomie klasowym (1-6). W swoim programie mają zajęcia z ćwiczeń ogólnorozwojowych – gry zespołowe, pływania i akrobatyki sportowej.

W roku szkolnym 2005/2006 powstały pierwsze klasy „0”, w których uczą się dzieci sześcioletnie. Przez dwa lata istniały w budynku przy
            ul. Wapowskiego 4. Od 1.09.2007r. mieszczą się na terenie Szkoły przy ul. Sosnkowskiego 10, w salach przejętych po Liceum Ogólnokształcącym Nr LVI.

W lipcu 2007r. Szkoła przejęła II część budynku, po Liceum Ogólnokształcącym Nr LVI im. Leona Kruczkowskiego.

Obecnie Szkoła została również przygotowana do nauki dzieci 6-cio letnich.

• Dyrektorzy Szkoły
            • Władysław Bieńczak (1954-1972)
            • Krystyna Woldan (1972-1979)
            • Regina Buze (1979-1987)
            • Weronika Zwierzyńska (1987-2002)
            • Agnieszka Cuper-Orszulik (2002-2009)
            • Aldona Klask (od 2009 do dziś)
          • Hymn Szkoły

(1)
            Tak lubili w berka się bawić,
            kopać piłkę w cieniu zaułków,
            a musieli iść z żołnierzami
            dzieci wojny – Synowie Pułków.
            /Refren/
            (2)
            Chcieli strzelać z łuku i z rocy
            zrywać kwaśne jabłka
            w ogrodzie i dziewczęce
            gładzić warkocze po
            iskrzącym ślizgać się lodzie.
            /Refren/