• Aktualności

      • BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY z warszawską "drogówką".

        

       1 września na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przy udziale warszawskiej „drogówki”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji promują BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY w połączeniu z Inauguracją DMUCHAŃCA „KOMISARZA MISIA”. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z mundurowymi, którzy zaprezentują sprzęt służbowy, opowiedzą o swojej pracy, a także każdemu na pamiątkę spotkania wręczą przydatny gadżet ;)

       1 WRZEŚNIA 2022 roku
       godz. 9:00
        – 11:00
       SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14
       UL. GEN. K. SOSNKOWSKIEGO 10
       02-495 WARSZAWA

        

       ZAPRASZAMY!
       WARSZAWSKA „DROGÓWKA”

      • Oferty pracy dla nauczycieli

       SP 14 od 1 września zatrudni: nauczycieli klasy 0, pedagoga współorganizującego kształcenie oraz nauczyciela świetlicy.

       Zatrudnienie pełny etat/ wynagrodzenie zgodne z kartą nauczyciela i tabelą płac ministerstwa/umowa na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia.

       Zgłoszenia CV proszę wysłać na adres: sekretariat@szkolanr14.pl

      • Centrum Edukacji i Rozwoju

       ​​​​​Szanowni Państwo!​​​​​​

       Zapraszmy do Centrum Edukacji i Rozwoju

       Centrum to miejsce dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów, gdzie bezpłatnie skorzystają z pomocy psychologicznej, nauki języka polskiego i angielskiego, z klubików dla dzieci i zajęć dla młodzieży.​​​​​​​

       ​​​​​​​

       Dodatkowe informacje w ulotce i plakcie. 

       ceir_ulotka.pdf

       ceir_plakat.pdf​​​​​​​

        

      • Podsumowanie Projektu „Interaktywnie zintegrowani” 2019-2022

            Dnia 15 czerwca 2022r. odbył się apel podsumowujący działania dokonane w naszej szkole w ramach Projektu „Interaktywnie zintegrowani”. Działania te prowadzone były od 1 sierpnia 2019 r.
               Pomysłodawcą udziału naszej placówki w projekcie była Pani Dyrektor Aldona Klask. Grupą docelową byli uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym oraz uczniowie zdolni. Z różnych form wsparcia (zajęcia, warsztaty przedstawienia) skorzystało w naszej szkole blisko 500 uczniów.
       W ramach projektu szkoła została doposażenia w specjalistyczne narzędzia, sprzęt do pracy terapeutycznej (sprzęt do diagnozy oraz wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii uczniówz zaburzeniami i deficytami) i IT. Projekt obejmowała także szkolenia nauczycieli. Z naszej szkoływ szkoleniach wzięło udział 15 nauczycieli.Podsumowanie projektu rozpoczęliśmy od wspaniałej prezentacji przygotowanej przez panią Kamilę Dębską, obrazującą działania projektowe realizowane w naszej szkole przez ostatnie 3 lata .

       ​​​​​​

       Następnie osoby zaangażowane w realizacje projektu otrzymały skromne podziękowania. Cukierki stanowiły podziękowanie dla uczniów z klas III i IV – głównych beneficjentów działań projektowych. Z uwagi na nieobecność części klas słodkości wychowawcom przekazał szkolny koordynator. Kulminacyjnym punktem podsumowaniu było przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Inscenizację w języku angielskim przygotowali uczniowie klas 4b i 4d pod czujnym okiem pani Magdaleny Kowalczyk i pani Anny Grzywacz. Zabawna, współczesna wersja znanej bajki ujawniła wiele aktorskich i lingwistycznych talentów naszych uczniów.

      • Festyn Rodzinny 2022

                W dniu 4 czerwca 2022 roku w godz. 9:00 –12:00 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Bohaterów Warszawy w Warszawie odbył się Festyn Rodzinny. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Z 14 –stką o sławnych Polakach”. Celem tego przedsięwzięcia było zintegrowanie społeczności szkolnej: uczniów, rodziców i nauczycieli poprzez edukację i zabawę.

        

                  O godzinie 9:15 nastąpiło uroczyste otwarcie Festynu przez panią Aldonę Klask. Później mieliśmy okazję zobaczyć różnorodne, profesjonalnie przygotowane i wykonane taneczne układy, mi.in. taniec cheerleaderek, taniec do utworu What makes you beautiful wykonany przez uczniów klas I i VC, czy Zygzak zaprezentowany przez klasę VA. Występy laureatów konkursów towarzyszących tej imprezie, były przeplatane pokazami kunsztownie wykonanych utworów przygotowanych przez koło wokalne oraz chór.
                      Zaprezentowali się również zwycięzcy konkursu
       Mam talent:
       Paulina Szmigielska w piosence Sanah
       Aniołom szepnij to,
       Natalia Kowalczewska w piosence Sanah i Grzegorza Turnaua
       Sen we śnie
       Maja Łapińska w kategorii taniec z elementami akrobatyki.
               Jan Klocek uświetnił Festyn grą na instrumencie.

                     Na scenie wręczono również nagrody laureatom konkursów recytatorskich i plastycznych. Z twórczością Brzechwy zapoznali nas: Dominik Kowalczewski oraz Julia Sobol z klasy IIC. Utwory Tuwima recytowały: Gabriela Skórzyńska z klasy IA oraz Natalia Gniuchowska z klasy IB. Z zaletami i osiągnięciami nauki polskiej zapoznał nas Leon Szybiński z klasy 8a. Scena, na której prezentowali się młodzi artyści była zdobiona pracami plastycznymi laureatów konkursu poświęconego bohaterom Sienkiewicza. Zorganizowano także wystawę prac uczniów klas III prezentującą twórczość Makuszyńskiego. Ponadto inscenizację do wierszy Brzechwy i Tuwima przygotowali uczniowie świetlicy, którzy zaprezentowali niesamowity kunszt oratorski. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ uczniów klasy IID, którzy zaśpiewali m.in. ukraińską pieśń ludową
       Ridna maty moja (Matko moja ja wiem).
                 Zorganizowano również „Rodzinną Olimpiadę”, podczas której na szkolnym boisku rodzice i dzieci w czasie sportowych zabaw, rywalizowali o bezpłatny wyjazd na obóz sportowy ufundowany przez pana Tomasza Zagrobę.

               Na scenie mogliśmy też z uwagą śledzić niezwykłe pokazy akrobatyczne, w których wystąpili uczniowie naszej szkoły, uczęszczający do klas sportowych o profilu akrobatycznym. Wśród atrakcji programu nie zabrakło: loterii fantowej, malowania twarzy, zaplatania warkoczyków, placu zabaw, czy „klockowego miasta”, w którym maluchy mogły miło spędzić czas z rodzicami. Jak co roku w przygotowanej kawiarence można było spróbować wspaniałych wypieków. Każdy poziom klasowy zorganizował swoje tematyczne stoisko, prezentując jednego znanego Polaka. W tym roku mogliśmy dowiedzieć się więcej o Julianie Tuwimie, Janie Brzechwie, Kornelu Makuszyńskim, Mikołaju Koperniku, Fryderyku Chopinie, Henryku Sienkiewiczu, Marii Skłodowskiej –Curie, czy Józefie Piłsudskim. Na Festynie można było zapoznać się z najważniejszymi dziełami w/w Polaków, posłuchać o ich osiągnięciach i zdobyczach oraz spróbować związanych z nimi potraw. Z uwagą należało przypatrywać się strojom i przebraniom adekwatnym do dzieł literackich bohaterów lub epoki, w której działali.

              O godzinie 12:00 nastąpiło oficjalne zamkniecie Festynu. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wszystkich gościć i zaprezentować umiejętności naszych wszechstronnie uzdolnionych uczniów. Cieszymy się z tak licznego zainteresowania i zapraszamy za rok.

      • Zapisy uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2022 / 2023

       Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

       rozpoczynamy  zapisy dzieci do świetlicy szkolnej na nowy rok szkolny 2022-2023.

       Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy jest złożenie karty świetlicowej, która obowiązuje w danym roku szkolnym.

       Wszystkich rodziców / opiekunów, którzy będą potrzebowali opieki świetlicy dla swoich dzieci w przyszłym roku szkolnym, prosimy o wypełnienie i złożenie nowej karty uczestnika świetlicy na rok 2022/2023 do dnia 20 czerwca 2022 r.

       Karty świetlicowe obowiązani są wypełnić również rodzice / opiekunowie uczniów, którzy nie uczęszczają na lekcje religii / etyki i będą przebywać w tym czasie w świetlicy. Należy zaznaczyć w karcie tylko, że zamiast religii.

       Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej, wypełniają również rodzice i opiekunowie uczniów rozpoczynających od 1 września 2022 naukę w naszych oddziałach przedszkolnych /klasach "0"/.

       Kartę można pobrać ze strony internetowej naszej szkoły w zakładce świetlica.

       Karta uczestnika świetlicy będzie dostępna również w wersji papierowej, od środy 1.06 w sekretariacie Szkoły i u wychowawców świetlicy, w sali głównej /przy stołówce/
       i w sali 13 /obok sekretariatu/.

       Wypełnioną czytelnie i podpisaną przez rodziców lub opiekunów prawnych dziecka kartę świetlicową, należy dostarczyć bezpośrednio do sekretariatu szkolnego lub nauczycieli świetlicy.

       Poniżej znajdziecie Państwo kartę zapisu dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2022/2023.


       Karta_Swietlica_SP14_2022-2023_(1).pdf


                                                                                                    kierownik świetlicy szkolnej


      • Kart Ucznia - Czas na nowe Karty Ucznia ZTM

        

        

       Rozpoczynamy wymianę Kart Ucznia, które tracą ważność 30 września br.!

       Wymiana Kart Ucznia dotyczy głównie obecnych klas IV oraz klas V, VI i VII, którym kończy się okres wgranych bezpłatnych uprawnień do przejazdów komunikacją miejską       30 września 2022 roku.

        

       Jak wyrobić nową Kartę Ucznia?

       Można to zrobić na kilka sposobów:

        

       1. Za pośrednictwem linku elektronicznego otrzymanego ze szkoły, do której uczęszcza Uczeń
       -->
       LINK

       Będziecie potrzebowali: numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia. Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ona w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonana w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

       Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na adres e-mailowy otrzymacie potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu.

       Nową Kartę Ucznia odbierzecie w szkole po otrzymaniu wiadomości z sekretariatu o jej dostarczeniu.

       2. Za pośrednictwem wniosku papierowego złożonego bezpośrednio w szkole (wniosek dostępny w sekretariacie).

       Będziecie potrzebowali: wypełnionego wniosku i zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.

       3. Bezpośrednio w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM

       Będziecie potrzebowali: obecnej Karty Ucznia, ważnej legitymacji szkolnej oraz zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.

       Wnioski należy składać do 31 maja!

       O Karcie Ucznia:

       Dzięki karcie Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.

       Karty obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz –
       w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich
       i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu. Więcej informacji o Karcie Ucznia w zakładce „Bilety i opłaty” na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

        

       Wniosek-o-wydanie-Spersonalizowanej-Warszawskiej-Karty-Miejskiej-SWKM.pdf

      • Konstytucja 3 Maja

       ŚWIĘTO MAJOWE

        

       Za kilka dni minie kolejna rocznica uchwalenia

       KONSTYTUCJI 3 MAJA.

       W związku z tym świętem

       Koło Wokalne „14”

       przygotowało dla Państwa

       kilka utworów wprowadzających do patriotycznej i podniosłej atmosfery.

       Zapraszamy również do obejrzenia

       krótkiej relacji z wystawek wykonanych przez uczniów

         naszej szkoły.

       .

        

      • Dzielnicowe eliminacje do LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce w kategorii dzieci

        

       W dniu 13.04.2022 roku w siedzibie UTS „AKRO-BAD” odbyły się dzielnicowe eliminacje do LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce w kategorii dzieci. W zawodach wzięły udział reprezentacje dziewcząt trzech ursusowskich szkół podstawowych – SP11, SP14 i SP381 oraz chłopców – SP14 i SP381. Po zaciętej rywalizacji nasze dziewczęta zajęły I miejsce i mają prawo reprezentować dzielnicę Ursus w finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w dn. 17.05. Reprezentacja chłopców uplasowała się na II pozycji. Szkoła otrzymała okolicznościowe puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Dodatkowo zostali wyróżnieni indywidualnie najlepsi zawodnicy otrzymując dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy udanych startów uczestnikom. Dziękujemy trenerom za ich przygotowanie – p. Alicji Grochowskiej, p. Katarzynie Stępniewskiej, p. Joannie Paterek oraz p. Łukaszowi Kowalskiemu, który także przygotował fotorelację (https://szkolanr14.edupage.org/album/#photos:album:38LINK)i film.

       W reprezentacji naszej szkoły startowali: kl. I – Vira Holovan, Aleksandra Kwaśna, Zofia Cegiełka, kl. II – Alicja Piecyk, Kinga Mila, kl. III – Agata Basior, Maja Łapińska, Aleksandra Chekalina, kl. IV – Amelia Cichomska, Izabela Maślanka, Nadia Beczek; kl. I - Aleksander Burchardt, Dawid Andriichyshyn, Tomasz Wronkowski, Filip Żdżarski, kl. II - Aleksander Szczególski, Andrzej Kędra, Miłosz Kmita, kl. III – Wiktor Mazurek, Maciej Mazur, kl. IV – Julian Machniewicz, Aleksander Nyk, Bartosz Jakulski

       Poniżej przedstawiamy najlepszych zawodników zawodów:

       Dziewczęta                                                             

       1. miejsce, Maja Łapińska, SP14                                                         – 28,20 pkt.             

       2. miejsce, Amelia Cichomska i Aleksandra Chekalina, SP14        – po 27,10 pkt.

       3. miejsce, Agata Basior, SP14                                                           – 26,60 pkt.

       Chłopcy

       3. miejsce, Aleksander Nyk, SP14                                                       – 25,35 pkt

        

        

      • EKO SZKOŁA

       Prezentacja.pps​​​​​​​

        

       Warsztaty „Wiem, co jem”

        

       Klasy drugie wzięły udział w warsztatach pt. "Wiem, co jem", które składały się z trzech spotkań.
       Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia. Na kolejnym spotkaniu wykorzystywały wiedzę z poprzedniej lekcji
       i samodzielnie próbowały tworzyć prawidłowo zbilansowane śniadanie do domu i szkoły. Na koniec cyklu zajęć uczniowie dowiedzieli się, że nie tylko zdrowa dieta, ale również aktywność fizyczna jest bardzo  ważna do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

       W celu podsumowania poznanej wiedzy uczniów wychowawczynie klas drugich przeprowadziły lekcję utrwalającą. Dzieci wykonały zadania w książeczkach Wiem, co jem, ludziki z warzyw oraz wypieki domowe.

        

       Zapraszamy do Galerii <--

      • Koncert kolęd w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP

       Kochani.

       Niedawno w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP odbył się Koncert kolęd. Wzięły w nim udział dzieci z naszej Szkoły czyli Grupa wokalna pod kierunkiem p. Ani Kanclerskiej oraz Schola parafialna Józefowe promyczki.

       Do Scholi należą również dziewczynki z SP 4 i 381. Od strony muzycznej towarzyszył nam Zespoł Terra Fertillis, który posługuje w niedziele na Mszy świetej dla przedszkolaków. Próby oraz organizacja Koncertu pokazały nam wszystkim ile w nas jest jeszcze energii, dobrej woli, zapału oraz ukrytych talentow. Cieszyliśmy się, że mimo wszystko mogliśmy wychwalać Pana Boga w naszym kościele razem z parafianami oraz gośćmi.

       Śpiewaliśmy znane i nieznane kolędy i pastorałki. Wiele osob zaangażowalo się w ten Koncert, dlatego dziekuję wszystkim, którzy nam pomogli w organizacji.  Przede wszystkim Dzieciom za piękny śpiew. Ich rodzicom za przygotowanie strojów oraz innych istotnych szczegółów. Grupie muzycznej Terra Fertillis,
       p. Ani Kanclerskiej za przygotowanie Grupy wokalnej i wspólne próby.

       Panu Łukaszowi Kowalskiemu za nagranie naszego koncertu.
       Ufamy, że nie skończy się tylko na jednym koncercie i spotkamy się za rok na wspólnym kolędowaniu.
       s.Zuzanna Joanna Skopiak

      • Konkurs „112 – ten numer ratuje życie”

       Urząd m.st. Warszawy ogłasza konkurs pn. „112 – ten numer ratuje życie”, skierowany do uczniowie warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

       Jak co roku, 11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji promujemy wśród najmłodszych mieszkańców Warszawy wiedzę o tym, że numer 112 wybieramy tylko w przypadku, gdy potrzebujemy pomocy, w sytuacji nagłego, realnego niebezpieczeństwa utraty zdrowia czy życia, zagrożenia dla mienia lub środowiska.

       W codziennych sytuacjach numer alarmowy 112 to nie tylko zgłaszanie zagrożeń i rozmowa z operatorem, ale również zwiększenie świadomości społecznej wśród dzieci na skutki blokowania linii alarmowej oraz związanych z tym zagrożeń dla życia i zdrowia innych osób potrzebujących pomocy.

       Organizatorem konkursu pn. „112 – ten numer ratuje życie” jest miasto stołeczne Warszawa – Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

       Szkoły mogą zgłosić jedną grupę, składającą się z 3 uczniów i jednego opiekuna (nauczyciela, pedagoga). Każdy opiekun będzie sprawował nadzór nad swoją grupą i jej pracą konkursową.

       Tematem prac konkursowych będzie promowanie Europejskiego Numeru Alarmowego 112. Każda grupa przygotuje pracę w postaci materiału filmowego video (do 5 minut), wykonanego techniką cyfrową przy użyciu kamery video, aparatu fotograficznego, tabletu, smartfona, itp.

       Komisja konkursowa dokona oceny prac biorąc pod uwagę:

       ·         zgodność pracy z tematyką,

       ·         oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu,

       ·         sposób ujęcia tematu,

       ·         walory artystyczne, m.in. kompozycja, technika wykonania.

       Prace konkursowe należy przesyłać w terminie do dnia 3 stycznia 2022 r., wyłącznie elektronicznie na adres: konkurs112@um.warszawa.pl.

       Regulamin_konkursu_pn._112_ten_numer_ratuje_zycie.pdf​​​​​​​


  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Bohaterów Warszawy, Warszawa, ul. ul. gen. Kazimierza Sosnkowskiego 10
   • sekretariat.sp14@eduwarszawa.pl
   • wioletta.bulkowska@szkolanr14.pl
   • 22 662 64 05
   • ul. Gen. Kazimierza Sosnkowskiego 10 02-495 Warszawa Poland
  • Logowanie