• Wewnątrz szkolne

• Powiatowy Konkurs Matematyczny STOŻEK 2021/2022

• - 1 etap (szkolny) 13 stycznia 2022r. - czwartek - godz.9:00
            - 2 etap (warszawski) 26 marca 2022r. - sobota - godz. 10:00Na każdym etapie uczeń będzie miał do rozwiązania 5-10 zadań otwartych.
            Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 8 szkoły podstawowej.
            Zakres wymagań:
            - umiejętności i wiadomości obejmujące treści z podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej;- wzory skróconego mnożenia;
            - usuwanie niewymierności z mianownika;
            - twierdzenie odwrotne do twierdzenia Pitagorasa;
            - twierdzenie dotyczące katów w kole;- przystawanie figur (szczególnie trójkątów);
            - proporcje (proporcjonalność prosta i odwrotna).

Chętni uczniowie zgłaszają się do swojego nauczyciela matematyki (otrzymają od niego dokument, który muszą podpisać rodzice).Do konkursu przystąpią uczniowie, którzy do 12 stycznia 2022r do godziny 9:00 dostarczą podpisaną przez rodziców zgodę sekretariatu szkolnego.

SKMBT_Harmonogram.pdf
            SKMBT_Regulamin.pdf
            SKMBT_Zgoda_opiekuna_(prawnego_prawnego.pdf

Mistrz Matematyki - szkolny konkurs dla klas 7

Konkurs składa się z trzech etapów: pierwszy i drugi ma formę pisemną (zadania zamknięte i otwarte), trzeci etap ustną (każdy uczeń losuje kartkę z trzema pytaniami).

Podczas wykonywania testów i przygotowywania się do odpowiedzi nie wolno używać kalkulatorów i korektorów.

Pierwszy etap odbędzie się: 28 lutego 2022r. o godzinie 13:45 w sali 50.

Na każdym etapie konkursu można uzyskać 24 punkty.

Do kolejnego etapu konkursu awansują uczniowie, którzy uzyskali powyżej 50% punktów.

Punkty z poszczególnych etapów konkursu są sumowane.

Uczniowie, którzy awansowali do kolejnego etapu otrzymują ocenę cząstkową z matematyki 6.

Uczniowie, którzy na danym poziomie klas uzyskali w sumie najwięcej punktów zostają „MISTRZEM MATEMATYKI” klas VII.

Laureaci otrzymują na koniec roku szkolnego ocenę wyższą o jeden stopień niż wynikająca z ocen cząstkowych.

Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie zgłaszają się do swoich nauczycieli matematyki do 16 lutego 2022r.

Zakres wymagań:
            1. Zadania z treścią z zastosowaniem działań pamięciowych i pisemnych na liczbach wymiernych.
            2. Prędkość, droga, czas.
            3. Pierwiastki.
            4. Zaokrąglanie liczb.
            5. Pola i obwody figur płaskich.
            6. Procenty.
            7. Pole i objętość sześcianu i prostopadłościanu.

Mistrz Matematyki - szkolny konkurs dla klas 6

Pierwszy etap odbędzie się: 28 lutego 2022r. o godzinie 13:45 w sali 54.

Punkty z poszczególnych etapów konkursu są sumowane.

Uczniowie, którzy na danym poziomie klas uzyskali w sumie najwięcej punktów zostają „MISTRZEM MATEMATYKI” klas VI.

Zakres wymagań:
            1. Zadania z treścią z zastosowaniem działań pamięciowych i pisemnych na liczbach naturalnych, ułamkach zwykłych i dziesiętnych, liczbach całkowitych.
            2. Obliczanie ułamka danej liczby oraz liczby na podstawie danego jej ułamka.
            3. Zaokrąglanie liczb.
            4. Skala.
            5. Zadania z treścią z zastosowaniem równań.
            6. Prędkość, droga, czas.

Mistrz Matematyki - szkolny konkurs dla klas 5

Pierwszy etap odbędzie się: 28 lutego 2022r. o godzinie 13:45 w sali 50.

Punkty z poszczególnych etapów konkursu są sumowane.

Uczniowie, którzy na danym poziomie klas uzyskali w sumie najwięcej punktów zostają „MISTRZEM MATEMATYKI” klas V.

Zakres wymagań:
            1. Zadania z treścią z zastosowaniem działań pamięciowych i pisemnych na liczbach naturalnych.
            2. Cechy podzielności liczb.
            3. NWD i NWW.
            4. Zaokrąglanie liczb.
            5. Prędkość, droga, czas.

Mistrz Matematyki - szkolny konkurs dla kas 4

Pierwszy etap odbędzie się: 28 lutego 2022r. o godzinie 13:45 w sali 54.

Punkty z poszczególnych etapów konkursu są sumowane.

Uczniowie, którzy na danym poziomie klas uzyskali w sumie najwięcej punktów zostają „MISTRZEM MATEMATYKI” klas IV.

Zakres wymagań:
            2. Rzymski sposób zapisywania liczb.
            3. Określanie wieku.