• Aktualności

      • Ogólnopolski projekt „Świetliczaki na tropie… zagadek”


       W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły, uczęszczający do świetlicy szkolnej, wezmą udział w ogólnopolskim projekcie „Świetliczaki na tropie… zagadek”. 

       Jest to projekt organizowany przez Redakcję dwumiesięcznika „Świetlica w szkole” 
       Czas trwania projektu: wrzesień 2021 r. – maj 2022 r.

       Projekt skierowany jest do świetlic szkolnych wszystkich szkół podstawowych, 

       Celem projektu jest zainteresowanie dzieci otaczającym światem, uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i potrzebę ochrony przyrody, działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata oraz rozwijanie zdolności manualnych ucznia.
       Projekt polega na przeprowadzeniu min. 10 z 30 zajęć o różnej tematyce i przesłaniu sprawozdania wraz ze zdjęciami z wykonanych działań.
       Zajęcia organizowane będą podczas pobytu dzieci w świetlicy szkolnej.


       W ramach projektu będą realizowane zajęcia plastyczno – techniczne, muzyczno-ruchowe, gry i zabawy dydaktyczne. konkursy.

       Swietliczaki-2021-2022-Regulamin.pdf

       Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Halina Kawa.

      • WIZYTA LICEALISTÓW W NASZEJ SZKOLE

       7 października b.r. naszą szkołę odwiedzili uczniowie z LVI Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

       Jest to pilotaż związany z badaniami prowadzonymi w naszej szkole przez nauczyciela doradztwa zawodowego p. Lidię Niewiatowską w ramach projektu „Sięgnij po więcej!”. Celem badań było sprawdzenie, jakie jest zapotrzebowanie młodzieży klas 7 i 8 na wsparcie rówieśnicze (tutoring rówieśniczy) w procesie przygotowania do wyboru szkoły ponadpodstawowej.

       Licealiści, podczas spotkania z uczniami klas 7E, 8A i 8B, zostali poproszeni o podzielenie się opiniami i doświadczeniami związanymi z przekroczeniem progu edukacyjnego „szkoła podstawowa – szkoła ponadpodstawowa” oraz o udzielenie rad młodszym kolegom, by w przyszłości nie popełniali błędów i pewnie rozpoczęli swój kolejny etap życia szkolnego. Na koniec poproszono wszystkich uczniów o wypełnienie anonimowej ankiety, której wyniki posłużyły do wyciągnięcia wniosków i sprawdzenia, czy cel badań został osiągnięty. Większość młodzieży stwierdziła, że warto jest kontynuować współpracę z liceum w przyszłości i dalej organizować tego typu spotkania.

       Bardzo dziękujemy uczniom liceum oraz ich opiekunowi p. Jolancie Kwasiborskiej-Sucheckiej za przybycie do naszej szkoły.

      • „TUSZ DO PAKI”

       Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

       Nasza szkoła otrzymała dyplom za ubiegłoroczne zaangażowanie się w akcję edukacyjno-proekologiczną „TUSZ DO PAKI”.

       Akcja ta ma na celu zbieranie zużytych tuszy od drukarek atramentowych. Zachęcamy do przynoszenia pustych opakowań po tuszach atramentowych i wrzucanie ich do pudeł rozstawionych w salach oraz na parterze przy wejściu po obu stronach szkoły.

       Dzięki tej akcji organizatorzy mogą dokarmiać razem z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami głodne zwierzęta w schroniskach w całej Polsce.

       DZIĘKUJEMY!!!

      • Warszawska Olimpiada Młodzieży - rozdanie nagród

       Dnia 30.09.2021r. odbyło się uroczysta rozdanie nagród rywalizacji szkół w rozgrywkach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

                Pani Dyrektor Aldona Klask, naczelnik Biura Sportu Dzielnicy Ursus Pan Michał Trawiński oraz nauczyciele naszej szkoły odebrali nagrody dla naszej szkoły za osiągnięcia sportowe naszych uczniów w LIII WOM za zajęcie III miejsca
       w kategorii „ Dzieci”.

       W klasyfikacji „ Szkoły po reformie” nasza szkoła zajęła I miejsce również w kategorii „ Dzieci”.

       Gratulujemy Pani Dyrektor Aldonie Klask
       oraz uczniom, nauczycielom.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Bohaterów Warszawy, Warszawa, ul. ul. gen. Kazimierza Sosnkowskiego 10
    • sp14@edu.um.warszawa.pl, sekretariat@szkolanr14.pl
    • wioletta.bulkowska@szkolanr14.pl
    • 22 662 64 05
    • ul. Gen. Kazimierza Sosnkowskiego 10 02-495 Warszawa Poland
   • Logowanie