• Ogólnopolski projekt „Świetliczaki na tropie… zagadek”

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły, uczęszczający do świetlicy szkolnej, wezmą udział w ogólnopolskim projekcie „Świetliczaki na tropie… zagadek”.

Jest to projekt organizowany przez Redakcję dwumiesięcznika „Świetlica w szkole”
              Czas trwania projektu: wrzesień 2021 r. – maj 2022 r.

Projekt skierowany jest do świetlic szkolnych wszystkich szkół podstawowych,

Celem projektu jest zainteresowanie dzieci otaczającym światem, uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i potrzebę ochrony przyrody, działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata oraz rozwijanie zdolności manualnych ucznia.
              Projekt polega na przeprowadzeniu min. 10 z 30 zajęć o różnej tematyce i przesłaniu sprawozdania wraz ze zdjęciami z wykonanych działań.
              Zajęcia organizowane będą podczas pobytu dzieci w świetlicy szkolnej.

W ramach projektu będą realizowane zajęcia plastyczno – techniczne, muzyczno-ruchowe, gry i zabawy dydaktyczne. konkursy.

Swietliczaki-2021-2022-Regulamin.pdf

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Halina Kawa.

• WIZYTA LICEALISTÓW W NASZEJ SZKOLE

7 października b.r. naszą szkołę odwiedzili uczniowie z LVI Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Jest to pilotaż związany z badaniami prowadzonymi w naszej szkole przez nauczyciela doradztwa zawodowego p. Lidię Niewiatowską w ramach projektu „Sięgnij po więcej!”. Celem badań było sprawdzenie, jakie jest zapotrzebowanie młodzieży klas 7 i 8 na wsparcie rówieśnicze (tutoring rówieśniczy) w procesie przygotowania do wyboru szkoły ponadpodstawowej.

Licealiści, podczas spotkania z uczniami klas 7E, 8A i 8B, zostali poproszeni o podzielenie się opiniami i doświadczeniami związanymi z przekroczeniem progu edukacyjnego „szkoła podstawowa – szkoła ponadpodstawowa” oraz o udzielenie rad młodszym kolegom, by w przyszłości nie popełniali błędów i pewnie rozpoczęli swój kolejny etap życia szkolnego. Na koniec poproszono wszystkich uczniów o wypełnienie anonimowej ankiety, której wyniki posłużyły do wyciągnięcia wniosków i sprawdzenia, czy cel badań został osiągnięty. Większość młodzieży stwierdziła, że warto jest kontynuować współpracę z liceum w przyszłości i dalej organizować tego typu spotkania.

Bardzo dziękujemy uczniom liceum oraz ich opiekunowi p. Jolancie Kwasiborskiej-Sucheckiej za przybycie do naszej szkoły.

• „TUSZ DO PAKI”

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Nasza szkoła otrzymała dyplom za ubiegłoroczne zaangażowanie się w akcję edukacyjno-proekologiczną „TUSZ DO PAKI”.

Akcja ta ma na celu zbieranie zużytych tuszy od drukarek atramentowych. Zachęcamy do przynoszenia pustych opakowań po tuszach atramentowych i wrzucanie ich do pudeł rozstawionych w salach oraz na parterze przy wejściu po obu stronach szkoły.

Dzięki tej akcji organizatorzy mogą dokarmiać razem z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami głodne zwierzęta w schroniskach w całej Polsce.

DZIĘKUJEMY!!!

• Warszawska Olimpiada Młodzieży - rozdanie nagród

Dnia 30.09.2021r. odbyło się uroczysta rozdanie nagród rywalizacji szkół w rozgrywkach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Pani Dyrektor Aldona Klask, naczelnik Biura Sportu Dzielnicy Ursus Pan Michał Trawiński oraz nauczyciele naszej szkoły odebrali nagrody dla naszej szkoły za osiągnięcia sportowe naszych uczniów w LIII WOM za zajęcie III miejsca
              w kategorii „ Dzieci”.

W klasyfikacji „ Szkoły po reformie” nasza szkoła zajęła I miejsce również w kategorii „ Dzieci”.

Gratulujemy Pani Dyrektor Aldonie Klask
              oraz uczniom, nauczycielom.