• Dzielnicowe eliminacje do LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce w kategorii dzieci

W dniu 13.04.2022 roku w siedzibie UTS „AKRO-BAD” odbyły się dzielnicowe eliminacje do LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce w kategorii dzieci. W zawodach wzięły udział reprezentacje dziewcząt trzech ursusowskich szkół podstawowych – SP11, SP14 i SP381 oraz chłopców – SP14 i SP381. Po zaciętej rywalizacji nasze dziewczęta zajęły I miejsce i mają prawo reprezentować dzielnicę Ursus w finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w dn. 17.05. Reprezentacja chłopców uplasowała się na II pozycji. Szkoła otrzymała okolicznościowe puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Dodatkowo zostali wyróżnieni indywidualnie najlepsi zawodnicy otrzymując dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy udanych startów uczestnikom. Dziękujemy trenerom za ich przygotowanie – p. Alicji Grochowskiej, p. Katarzynie Stępniewskiej, p. Joannie Paterek oraz p. Łukaszowi Kowalskiemu, który także przygotował fotorelację (https://szkolanr14.edupage.org/album/#photos:album:38LINK)i film.

W reprezentacji naszej szkoły startowali: kl. I – Vira Holovan, Aleksandra Kwaśna, Zofia Cegiełka, kl. II – Alicja Piecyk, Kinga Mila, kl. III – Agata Basior, Maja Łapińska, Aleksandra Chekalina, kl. IV – Amelia Cichomska, Izabela Maślanka, Nadia Beczek; kl. I - Aleksander Burchardt, Dawid Andriichyshyn, Tomasz Wronkowski, Filip Żdżarski, kl. II - Aleksander Szczególski, Andrzej Kędra, Miłosz Kmita, kl. III – Wiktor Mazurek, Maciej Mazur, kl. IV – Julian Machniewicz, Aleksander Nyk, Bartosz Jakulski

Poniżej przedstawiamy najlepszych zawodników zawodów:

Dziewczęta

1. miejsce, Maja Łapińska, SP14                                                         – 28,20 pkt.

2. miejsce, Amelia Cichomska i Aleksandra Chekalina, SP14        – po 27,10 pkt.

3. miejsce, Agata Basior, SP14                                                           – 26,60 pkt.

Chłopcy

3. miejsce, Aleksander Nyk, SP14                                                       – 25,35 pkt