• Aktualności

      • Zabawy konstrukcyjne 1B

       Nowa galeria Zabawy konstrukcyjne 1B została dodana do albumu fotograficznego

       W świetlicy szkolnej w poniedziałek 23.01. odbyły się bezpłatne warsztaty dla dzieci z zakresu tradycyjnych gier umysłowych i układanek logicznych, przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. Warsztaty przeprowadził instruktor Fundacji Groteka w ramach projektu „Aktywne Patriotyczne Włochy” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności. W zajęciach udział wzięli uczniowie z klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej oraz uczniowie klas 1a, 1b, 3b (5 grup -ok. 130 dzieci).

       W warsztatach wykorzystano układanki logiczne, oparte na polycubach, wykonane z korka. W ramach zabawy i wyzwań umysłowych dzieci rozwijały wyobraźnie przestrzenną i kreatywność. Zajęcia były pełne zabawy i radości. Oto krótka fotorelacja.

       Uczniowie klasy 1B mieli okazję uczestniczyć w tych zajęciach. Zadaniem dzieci było ułożenie sześciokątnej kostki z elementów o różnym kształcie. Trzeba było poruszyć wyobraźnię przestrzenną, by wykonać zadanie. Choć zadanie nie było łatwe niektórym dzieciom po kilku wytrwałych próbach i poprawkach udało się wykonać zadanie. Gratulujemy!!! 

      • Projekt "MŁODE GŁOWY”.

        

        

        

                    Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "MŁODE GŁOWY”.

                    Badanie prowadzone jest przez Fundacji UNAWEZA, założoną przez Martynę Wojciechowską.
       W  ramach projektu, wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Zasięg, realizowane jest, pierwsze na tę skalę, bezpłatne badanie stanu psychicznego młodzieży w Polsce.
       Strategicznym partnerem całej akcji i główną platformą działań komunikacyjnych jest TikTok.

       MŁODE GŁOWY to oprócz badania również działania edukacyjne, które mają zwrócić uwagę na zdrowie psychiczne młodych ludzi, wskazać bariery, z którymi na co dzień się mierzą i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc.

       Badanie ma charakter ilościowy i realizowane jest za pomocą kwestionariusza ankiety internetowej. Jest całkowicie anonimowe.

        

       W badaniu zadane będą uczniom pytania dotyczące tego, co myślą o sobie, jak siebie oceniają, na ile potrafią korzystać ze wsparcia innych ludzi. Chcemy również znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka jest ogólna kondycja psychiczna młodzieży, co tak naprawdę na nią wpływa oraz jak uczniowie w Polsce radzą sobie ze stresem i płynącą ze świata zewnętrznego presją.

        

        

       Wyniki posłużą do:

       • Opracowania ogólnopolskiej kampanii społecznej wspierającej młodzież.
       • Stworzenia szczegółowego opracowania badań, każda placówka otrzyma też swój własny raport.
       • Opracowania szczegółowych rekomendacji dla rodziców, uczniów oraz nauczycieli w zakresie tworzenia silnych więzi i relacji szkolnych.
       • Opracowania szkolnego programu profilaktycznego dla dzieci i młodzieży.
       • Opracowania programu szkoleniowego dla rodziców oraz nauczycieli.
       • Przygotowania metodologii szczegółowych badań jakościowych w podejmowanej tematyce.

        

        

        

        

        

        

      • Zima w mieście 2023

       Terminy Akcji Zima w Mieście 2023

       13.02-17.02. 2023 Szkoły Podstawowe nr 360 i nr 2

       20.02-24.02. 2023 Szkoły Podstawowe nr 382 i nr 11

       W naszej szkole nie organizowana jest Akcja Zima w Mieście.

       Jak się zapisać?
       Pobyt każdego ucznia dofinansowuje stołeczny samorząd. Warszawa pokrywa znacznie ponad połowę kosztów.

       Opłata po stronie rodziców to 15 zł dziennie za dwa posiłki, w tym jeden ciepły, oraz 35 zł dziennie za opiekę. Jest to stawka kilkukrotnie niższa od stawek półkolonii oferowanych na rynku komercyjnym.

       Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2023 w elektronicznym systemie zgłoszeń rozpoczną się 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 i potrwają do 15 stycznia 2023 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.
       W systemie znajdują się również oferty placówek organizujących Akcję.

       Rodzice dzieci rejestrują się na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło.
       Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.
        

       Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 20.01.2023 r. o godzinie 16.00.
       Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę.
       Od 23.01.2023 r. od godziny 8.00 do 31.01.2023 r. do godziny 12.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane.
        

       Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl.

        

      • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

       Szanowni Państwo,

       Przed nami Dzień Zdrowia Psychicznego, który obchodzony jest 10 października.

       W związku z tym w naszej szkole cały przyszły tydzień poświęcony będzie zdrowiu psychicznemu, a hasłem przewodnim będzie Alfabet Zdrowia Psychicznego.

       W poniedziałek zachęcamy wszystkich do ubrania się na FIOLETOWO (jest to kolor przypisany temu dniu). Oczywiście to może być element stroju, jakiś akcent.

       W załacznikach na stronie internetowej naszej szkoły znajdą Państwo informacje o tym jak dbać o zdrowie psychiczne i czym w ogóle ono jest. Także gazetki szkolne, które poświęcone tej tematyce.

       Zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami i rozmów z dziećmi na ten temat.

       We wtorek zostanie stworzona galeria plakatów przygotowanych przez klasy na wybrany temat w obszarze zdrowia psychicznego.

       W środę lekcje wychowawcze będą poświęcone rozmowom na temat tego jak dbać o swoje zdrowie psychiczne.

       Czwartek będzie dniem BEZ STRESU, a więc bez sprawdzianów, kartkówek i odpytywania. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję promującą zdrowie psychiczne poprzez rozmowy z dziećmi oraz spędzanie ciekawego i aktywnego czasu z nimi.

       DziękujemyZespół specjalistów

      •  „PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI”

       Miło mi poinformować, że nasza szkoła otrzymała dyplom i podziękowanie za udział w akcji „Tusz do paki” w roku szkolnym 2021/22. Przy okazji informuję, że w bieżącym roku szkolnym kontynuujemy udział w akcji. Polega ona na gromadzeniu opakowań po zużytych tuszach od drukarek atramentowych. Kartony zbiórki ustawione są przy wejściach do budynku na parterze po obu stronach szkoły.

       Organizatorem akcji jest EKO-SYSTEM
       z Żyrardowa, a beneficjentem akcji Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

       Zatem zachęcamy:

        „PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI”

      • BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY z warszawską "drogówką".

        

       1 września na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przy udziale warszawskiej „drogówki”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji promują BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY w połączeniu z Inauguracją DMUCHAŃCA „KOMISARZA MISIA”. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z mundurowymi, którzy zaprezentują sprzęt służbowy, opowiedzą o swojej pracy, a także każdemu na pamiątkę spotkania wręczą przydatny gadżet ;)

       1 WRZEŚNIA 2022 roku
       godz. 9:00
        – 11:00
       SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14
       UL. GEN. K. SOSNKOWSKIEGO 10
       02-495 WARSZAWA

        

       ZAPRASZAMY!
       WARSZAWSKA „DROGÓWKA”

      • Oferty pracy dla nauczycieli

       SP 14 od 1 września zatrudni: nauczycieli klasy 0, pedagoga współorganizującego kształcenie oraz nauczyciela świetlicy.

       Zatrudnienie pełny etat/ wynagrodzenie zgodne z kartą nauczyciela i tabelą płac ministerstwa/umowa na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia.

       Zgłoszenia CV proszę wysłać na adres: sekretariat@szkolanr14.pl

      • Centrum Edukacji i Rozwoju

       ​​​​​Szanowni Państwo!​​​​​​

       Zapraszmy do Centrum Edukacji i Rozwoju

       Centrum to miejsce dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów, gdzie bezpłatnie skorzystają z pomocy psychologicznej, nauki języka polskiego i angielskiego, z klubików dla dzieci i zajęć dla młodzieży.​​​​​​​

       ​​​​​​​

       Dodatkowe informacje w ulotce i plakcie. 

       ceir_ulotka.pdf

       ceir_plakat.pdf​​​​​​​

        

      • Kart Ucznia - Czas na nowe Karty Ucznia ZTM

        

        

       Rozpoczynamy wymianę Kart Ucznia, które tracą ważność 30 września br.!

       Wymiana Kart Ucznia dotyczy głównie obecnych klas IV oraz klas V, VI i VII, którym kończy się okres wgranych bezpłatnych uprawnień do przejazdów komunikacją miejską       30 września 2022 roku.

        

       Jak wyrobić nową Kartę Ucznia?

       Można to zrobić na kilka sposobów:

        

       1. Za pośrednictwem linku elektronicznego otrzymanego ze szkoły, do której uczęszcza Uczeń
       -->
       LINK

       Będziecie potrzebowali: numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia. Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ona w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonana w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

       Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na adres e-mailowy otrzymacie potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu.

       Nową Kartę Ucznia odbierzecie w szkole po otrzymaniu wiadomości z sekretariatu o jej dostarczeniu.

       2. Za pośrednictwem wniosku papierowego złożonego bezpośrednio w szkole (wniosek dostępny w sekretariacie).

       Będziecie potrzebowali: wypełnionego wniosku i zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.

       3. Bezpośrednio w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM

       Będziecie potrzebowali: obecnej Karty Ucznia, ważnej legitymacji szkolnej oraz zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.

       Wnioski należy składać do 31 maja!

       O Karcie Ucznia:

       Dzięki karcie Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.

       Karty obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz –
       w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich
       i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu. Więcej informacji o Karcie Ucznia w zakładce „Bilety i opłaty” na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

        

       Wniosek-o-wydanie-Spersonalizowanej-Warszawskiej-Karty-Miejskiej-SWKM.pdf

      • Dzielnicowe eliminacje do LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce w kategorii dzieci

        

       W dniu 13.04.2022 roku w siedzibie UTS „AKRO-BAD” odbyły się dzielnicowe eliminacje do LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce w kategorii dzieci. W zawodach wzięły udział reprezentacje dziewcząt trzech ursusowskich szkół podstawowych – SP11, SP14 i SP381 oraz chłopców – SP14 i SP381. Po zaciętej rywalizacji nasze dziewczęta zajęły I miejsce i mają prawo reprezentować dzielnicę Ursus w finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w dn. 17.05. Reprezentacja chłopców uplasowała się na II pozycji. Szkoła otrzymała okolicznościowe puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Dodatkowo zostali wyróżnieni indywidualnie najlepsi zawodnicy otrzymując dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy udanych startów uczestnikom. Dziękujemy trenerom za ich przygotowanie – p. Alicji Grochowskiej, p. Katarzynie Stępniewskiej, p. Joannie Paterek oraz p. Łukaszowi Kowalskiemu, który także przygotował fotorelację (https://szkolanr14.edupage.org/album/#photos:album:38LINK)i film.

       W reprezentacji naszej szkoły startowali: kl. I – Vira Holovan, Aleksandra Kwaśna, Zofia Cegiełka, kl. II – Alicja Piecyk, Kinga Mila, kl. III – Agata Basior, Maja Łapińska, Aleksandra Chekalina, kl. IV – Amelia Cichomska, Izabela Maślanka, Nadia Beczek; kl. I - Aleksander Burchardt, Dawid Andriichyshyn, Tomasz Wronkowski, Filip Żdżarski, kl. II - Aleksander Szczególski, Andrzej Kędra, Miłosz Kmita, kl. III – Wiktor Mazurek, Maciej Mazur, kl. IV – Julian Machniewicz, Aleksander Nyk, Bartosz Jakulski

       Poniżej przedstawiamy najlepszych zawodników zawodów:

       Dziewczęta                                                             

       1. miejsce, Maja Łapińska, SP14                                                         – 28,20 pkt.             

       2. miejsce, Amelia Cichomska i Aleksandra Chekalina, SP14        – po 27,10 pkt.

       3. miejsce, Agata Basior, SP14                                                           – 26,60 pkt.

       Chłopcy

       3. miejsce, Aleksander Nyk, SP14                                                       – 25,35 pkt

        

        

      • Konkurs „112 – ten numer ratuje życie”

       Urząd m.st. Warszawy ogłasza konkurs pn. „112 – ten numer ratuje życie”, skierowany do uczniowie warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

       Jak co roku, 11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji promujemy wśród najmłodszych mieszkańców Warszawy wiedzę o tym, że numer 112 wybieramy tylko w przypadku, gdy potrzebujemy pomocy, w sytuacji nagłego, realnego niebezpieczeństwa utraty zdrowia czy życia, zagrożenia dla mienia lub środowiska.

       W codziennych sytuacjach numer alarmowy 112 to nie tylko zgłaszanie zagrożeń i rozmowa z operatorem, ale również zwiększenie świadomości społecznej wśród dzieci na skutki blokowania linii alarmowej oraz związanych z tym zagrożeń dla życia i zdrowia innych osób potrzebujących pomocy.

       Organizatorem konkursu pn. „112 – ten numer ratuje życie” jest miasto stołeczne Warszawa – Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

       Szkoły mogą zgłosić jedną grupę, składającą się z 3 uczniów i jednego opiekuna (nauczyciela, pedagoga). Każdy opiekun będzie sprawował nadzór nad swoją grupą i jej pracą konkursową.

       Tematem prac konkursowych będzie promowanie Europejskiego Numeru Alarmowego 112. Każda grupa przygotuje pracę w postaci materiału filmowego video (do 5 minut), wykonanego techniką cyfrową przy użyciu kamery video, aparatu fotograficznego, tabletu, smartfona, itp.

       Komisja konkursowa dokona oceny prac biorąc pod uwagę:

       ·         zgodność pracy z tematyką,

       ·         oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu,

       ·         sposób ujęcia tematu,

       ·         walory artystyczne, m.in. kompozycja, technika wykonania.

       Prace konkursowe należy przesyłać w terminie do dnia 3 stycznia 2022 r., wyłącznie elektronicznie na adres: konkurs112@um.warszawa.pl.

       Regulamin_konkursu_pn._112_ten_numer_ratuje_zycie.pdf​​​​​​​


  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Bohaterów Warszawy, Warszawa, ul. ul. gen. Kazimierza Sosnkowskiego 10
   • sekretariat.sp14@eduwarszawa.pl
   • wioletta.bulkowska@szkolanr14.pl
   • 22 662 64 05
   • ul. Gen. Kazimierza Sosnkowskiego 10 02-495 Warszawa Poland
  • Logowanie