• Aktualności

      • Autorskie spotkanie

       Nowa galeria Autorskie spotkanie została dodana do albumu fotograficznego

       SPOTKANIE Z PISARKĄ W ŚWIETLICY W poniedziałek 20 marca wychowankowie naszej świetlicy z klas 0-III i uczniowie klas 3b, 1a, 1e i 0b wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu z pisarką, autorką książek dla dzieci p. Moniką Kowaleczko-Szumowską. Tematem spotkania była seria książek Gupikowo. Zabawne perypetie czwórki rodzeństwa, ich rodziców, wesołej opiekunki Madzi i bardzo wielu ryb akwariowych. Podczas spotkania pisarka przybliżyła małym czytelnikom swoją twórczość, opowiadała w jaki sposób powstawały jej książki, odpowiadała na pytania dzieci. Dzieci zaskakiwały swoimi pomysłami, pytaniami, spostrzeżeniami. Miłe i ciekawe spotkanie zakończyło się wpisywaniem dedykacji i autografów do zakupionych przez dzieci książek autorki. Dzieci serdecznie podziękowały za wizytę niespotykanego gościa w świetlicy. Nagrodziły pisarkę gromkimi brawami, laurką i listem do Miko. Poniżej krótka fotorelacja.

      • Złoty Mikrofon Ochoty

       Koło Wokalne CZTERNASTKA brało udział w konkursie wokalnym Złoty Mikrofon Ochoty.Spośród 100 uczestników dwie nagrody główne tj. I i II miejsce w kategorii grupowej zajął nasz zespół, a wyróżnienie w kategorii indywidualnej otrzymała Natalia Kowalczewska z klasy 7b

        

       Gratulujemy :) 

      • Wesołe kanapki

       Nowa galeria Wesołe kanapki została dodana do albumu fotograficznego

       Uczniowie klas 1A i 1B witają wiosnę również na talerzu. Pogadanka o zdrowym odżywianiu przyniosła efekt! Dzieci przygotowały kanapki pod czujnym okiem rodziców wykorzystując wiele nowalijek i zdrowych, odżywczych produktów. Aż ślinka cieknie!

      • Wycieczka do Gąsiorowa

       Nowa galeria Wycieczka do Gąsiorowa została dodana do albumu fotograficznego

       7 III 2023 roku klasy 1A i 1B udały się na poszukiwanie wiosny do Gąsiorowa. Nieśmiałe jej oznaki były widoczne w ogródku młyna w Gąsiorowie. Dzieci miały również możliwość poznać zwyczaje Wielkanocne, własnoręcznie ozdobić pisankę i ulepić regionalne pierogi. Dopełnieniem wyjazdu były harce na placu zabaw. Wycieczka była wesoła i udana.

      • Nabór do klas pierwszych sportowych 2023/2024

        

       Dyrektor SP 14 ogłasza nabór na rok szkolny 2023/2024 do klas sportowych.

        

       15.03.   Środa
        8.00 - 10.30  akrobatyka    
       Miejsce: sala gimnastyczna w SP 14
       10.45 - 13.30  
       basen           Miejsce: OSiR „Skalar”ul Sosnkowskiego 3, 02-495 Warszawa

        

       17.03    Piątek
       8.00-9.40 basen                Miejsce: OSiR „Skalar”ul Sosnkowskiego 3, 02-495 Warszawa
       15.30-17.30 akrobatyka     Miejsce: sala gimnastyczna w SP 14

       Klasy sportowe - test i kryteria

        

       Klasy sportowe w SP 14

       ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

       Testy do klasy akrobatycznej

       Testy do klasy pływackiej

      • Zabawy konstrukcyjne 1B

       Nowa galeria Zabawy konstrukcyjne 1B została dodana do albumu fotograficznego

       W świetlicy szkolnej w poniedziałek 23.01. odbyły się bezpłatne warsztaty dla dzieci z zakresu tradycyjnych gier umysłowych i układanek logicznych, przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. Warsztaty przeprowadził instruktor Fundacji Groteka w ramach projektu „Aktywne Patriotyczne Włochy” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności. W zajęciach udział wzięli uczniowie z klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej oraz uczniowie klas 1a, 1b, 3b (5 grup -ok. 130 dzieci).

       W warsztatach wykorzystano układanki logiczne, oparte na polycubach, wykonane z korka. W ramach zabawy i wyzwań umysłowych dzieci rozwijały wyobraźnie przestrzenną i kreatywność. Zajęcia były pełne zabawy i radości. Oto krótka fotorelacja.

       Uczniowie klasy 1B mieli okazję uczestniczyć w tych zajęciach. Zadaniem dzieci było ułożenie sześciokątnej kostki z elementów o różnym kształcie. Trzeba było poruszyć wyobraźnię przestrzenną, by wykonać zadanie. Choć zadanie nie było łatwe niektórym dzieciom po kilku wytrwałych próbach i poprawkach udało się wykonać zadanie. Gratulujemy!!! 

      • Projekt "MŁODE GŁOWY”.

        

        

        

                    Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "MŁODE GŁOWY”.

                    Badanie prowadzone jest przez Fundacji UNAWEZA, założoną przez Martynę Wojciechowską.
       W  ramach projektu, wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Zasięg, realizowane jest, pierwsze na tę skalę, bezpłatne badanie stanu psychicznego młodzieży w Polsce.
       Strategicznym partnerem całej akcji i główną platformą działań komunikacyjnych jest TikTok.

       MŁODE GŁOWY to oprócz badania również działania edukacyjne, które mają zwrócić uwagę na zdrowie psychiczne młodych ludzi, wskazać bariery, z którymi na co dzień się mierzą i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc.

       Badanie ma charakter ilościowy i realizowane jest za pomocą kwestionariusza ankiety internetowej. Jest całkowicie anonimowe.

        

       W badaniu zadane będą uczniom pytania dotyczące tego, co myślą o sobie, jak siebie oceniają, na ile potrafią korzystać ze wsparcia innych ludzi. Chcemy również znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka jest ogólna kondycja psychiczna młodzieży, co tak naprawdę na nią wpływa oraz jak uczniowie w Polsce radzą sobie ze stresem i płynącą ze świata zewnętrznego presją.

        

        

       Wyniki posłużą do:

       • Opracowania ogólnopolskiej kampanii społecznej wspierającej młodzież.
       • Stworzenia szczegółowego opracowania badań, każda placówka otrzyma też swój własny raport.
       • Opracowania szczegółowych rekomendacji dla rodziców, uczniów oraz nauczycieli w zakresie tworzenia silnych więzi i relacji szkolnych.
       • Opracowania szkolnego programu profilaktycznego dla dzieci i młodzieży.
       • Opracowania programu szkoleniowego dla rodziców oraz nauczycieli.
       • Przygotowania metodologii szczegółowych badań jakościowych w podejmowanej tematyce.

        

        

        

        

        

        

      • Zima w mieście 2023

       Terminy Akcji Zima w Mieście 2023

       13.02-17.02. 2023 Szkoły Podstawowe nr 360 i nr 2

       20.02-24.02. 2023 Szkoły Podstawowe nr 382 i nr 11

       W naszej szkole nie organizowana jest Akcja Zima w Mieście.

       Jak się zapisać?
       Pobyt każdego ucznia dofinansowuje stołeczny samorząd. Warszawa pokrywa znacznie ponad połowę kosztów.

       Opłata po stronie rodziców to 15 zł dziennie za dwa posiłki, w tym jeden ciepły, oraz 35 zł dziennie za opiekę. Jest to stawka kilkukrotnie niższa od stawek półkolonii oferowanych na rynku komercyjnym.

       Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2023 w elektronicznym systemie zgłoszeń rozpoczną się 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 i potrwają do 15 stycznia 2023 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.
       W systemie znajdują się również oferty placówek organizujących Akcję.

       Rodzice dzieci rejestrują się na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło.
       Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.
        

       Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 20.01.2023 r. o godzinie 16.00.
       Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę.
       Od 23.01.2023 r. od godziny 8.00 do 31.01.2023 r. do godziny 12.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane.
        

       Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl.

        

      • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

       Szanowni Państwo,

       Przed nami Dzień Zdrowia Psychicznego, który obchodzony jest 10 października.

       W związku z tym w naszej szkole cały przyszły tydzień poświęcony będzie zdrowiu psychicznemu, a hasłem przewodnim będzie Alfabet Zdrowia Psychicznego.

       W poniedziałek zachęcamy wszystkich do ubrania się na FIOLETOWO (jest to kolor przypisany temu dniu). Oczywiście to może być element stroju, jakiś akcent.

       W załacznikach na stronie internetowej naszej szkoły znajdą Państwo informacje o tym jak dbać o zdrowie psychiczne i czym w ogóle ono jest. Także gazetki szkolne, które poświęcone tej tematyce.

       Zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami i rozmów z dziećmi na ten temat.

       We wtorek zostanie stworzona galeria plakatów przygotowanych przez klasy na wybrany temat w obszarze zdrowia psychicznego.

       W środę lekcje wychowawcze będą poświęcone rozmowom na temat tego jak dbać o swoje zdrowie psychiczne.

       Czwartek będzie dniem BEZ STRESU, a więc bez sprawdzianów, kartkówek i odpytywania. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję promującą zdrowie psychiczne poprzez rozmowy z dziećmi oraz spędzanie ciekawego i aktywnego czasu z nimi.

       DziękujemyZespół specjalistów

      •  „PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI”

       Miło mi poinformować, że nasza szkoła otrzymała dyplom i podziękowanie za udział w akcji „Tusz do paki” w roku szkolnym 2021/22. Przy okazji informuję, że w bieżącym roku szkolnym kontynuujemy udział w akcji. Polega ona na gromadzeniu opakowań po zużytych tuszach od drukarek atramentowych. Kartony zbiórki ustawione są przy wejściach do budynku na parterze po obu stronach szkoły.

       Organizatorem akcji jest EKO-SYSTEM
       z Żyrardowa, a beneficjentem akcji Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

       Zatem zachęcamy:

        „PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI”

      • BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY z warszawską "drogówką".

        

       1 września na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przy udziale warszawskiej „drogówki”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji promują BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY w połączeniu z Inauguracją DMUCHAŃCA „KOMISARZA MISIA”. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z mundurowymi, którzy zaprezentują sprzęt służbowy, opowiedzą o swojej pracy, a także każdemu na pamiątkę spotkania wręczą przydatny gadżet ;)

       1 WRZEŚNIA 2022 roku
       godz. 9:00
        – 11:00
       SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14
       UL. GEN. K. SOSNKOWSKIEGO 10
       02-495 WARSZAWA

        

       ZAPRASZAMY!
       WARSZAWSKA „DROGÓWKA”

      • Oferty pracy dla nauczycieli

       SP 14 od 1 września zatrudni: nauczycieli klasy 0, pedagoga współorganizującego kształcenie oraz nauczyciela świetlicy.

       Zatrudnienie pełny etat/ wynagrodzenie zgodne z kartą nauczyciela i tabelą płac ministerstwa/umowa na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia.

       Zgłoszenia CV proszę wysłać na adres: sekretariat@szkolanr14.pl

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Bohaterów Warszawy, Warszawa, ul. ul. gen. Kazimierza Sosnkowskiego 10
   • sekretariat.sp14@eduwarszawa.pl
   • wioletta.bulkowska@szkolanr14.pl
   • 22 662 64 05
   • ul. Gen. Kazimierza Sosnkowskiego 10 02-495 Warszawa Poland
  • Logowanie