• Pomoc psychologiczno-pedagog

• Jeden strzał wystarczy, żeby zabić czyjeś poczucie wartościTytuł: ‼️Tytuł: 😨

Tytuł: 😰Cyberbulling to jedna z częstszych przyczyn depresji i samobójstw wśród dzieci i młodzieży!

Tytuł: 💡Czym jest CYBERPRZEMOC?

To forma przemocy relacyjnej. Gdy jej doświadczasz nie leje się krew, ale blizny pozostają na zawsze! Zazwyczaj ma miejsce w szkole i jednocześnie w sieci!

Tytuł: 🥊PRZEMOC RELACYJNA to:

Tytuł: 👉 Rozsiewanie negatywnych plotek

Tytuł: 👉 Nastawianie klasy przeciwko

Tytuł: 👉 Rujnowanie reputacji (np. zamieszczanie zmodyfikowanych zdjęć w Internecie, memów z czyjegoś zdjęcia)

Tytuł: 👉 WYKLUCZANIE, IGNOROWANIE, MARGINALIZOWANIE (np. tworzenie grup na komunikatorach "antyKrysia" lub niezapraszanie jednej osoby z klasy do grupy)

Tytuł: 👉Podjudzanie i naśmiewanie

Tytuł: 👉 "Niezauważanie"

Tytuł: 👉 Opowiadanie nieprawdziwych historii z życia ucznia

Tytuł: 👉 Zmuszanie do wykonywania różnych czynności

Tytuł: 👉 Odmawianie siadania w ławce lub złośliwe komentarze na lekcji

(dr M.Wójcik)

Często przemoc relacyjna jest mylona z żartami: "No co Pani, to tylko żarty!" "Przecież nikt jej nie bije, nie wyzywa" "Nastolatki już tak mają między sobą"

Tytuł: ⛔️Otóż NIE!

To nie żarty!

To, że nie ma krwi, ani siniaka nie oznacza, że nie ma przemocy!

Nie wszyscy w wieku nastoletnim tak robią!

JEŚLI MASZ SMARTPHONE, UŻYWAJ GO MĄDRZE, NIE ZABIJAJ CZYJEGOŚ POCZUCIA WARTOŚCITytuł: ‼️