• Gwiazdka z Mikołajem na sportowo

• Nowa galeria Gwiazdka z Mikołajem na sportowo została dodana do albumu fotograficznego

Wydział Sportu i Rekreacji dla dzielnicy Ursus m.st. Warszawy zorganizował w naszej szkole Gwiazdkę z Mikołajem na sportowo. Uczniowie kilku młodszych klas mieli okazję spotkać Mikołaja i uczestniczyć w sportowych zabawach zorganizowanych przez Jego pomocników. Dzieci zjeżdżały na dmuchanych zjeżdżalniach, rywalizowały w zadaniach sportowych, robiły zdjęcia w foto budce. Podziwiały magiczne pokazy czarodzieja i zabawną żonglerkę klauna. Na pożegnanie Mikołaj podziękował dzieciom za wspólną zabawę prezentami i słodkościami. Już dzisiaj zapraszamy Mikołaja na sportowe zmagania za rok!!!

• "Sięgnij po więcej!" warsztaty zawodowe w CKU

• Dnia 3.12 w ramach projektu "Sięgnij po więcej!" 19 uczniów z klas 7 i 8 naszej szkoły brało udział w warsztatach zawodoznawczych w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w różnych dziedzinach. Robili muffinki z kremem w pracowni cukierniczej,  wykonywali własne drewniane przyborniki w stolarni, szyli worki w pracowni krawieckiej czy też uczyli się kłaść glazurę na ścianie. W trakcie warsztatów brali także udział w spotkaniu z doradcą zawodowym. Było to bardzo pouczające i wartościowe spotkanie ze światem zawodów.
              Lidia Niewiatowska
              Koordynator projektu

• MSP w SP14

• Nowa galeria MSP w SP14 została dodana do albumu fotograficznego

14 IX 21 r. uczniowie klas 6-tych i 7-mych spotkali się ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej Ursus. Celem spotkania było propagowanie działalności Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ursus. Uczniowie mieli okazję poznać sprzęt gaśniczy i wyposażenie wozu strażackiego, sposoby gaszenia pożarów, zasady postępowania w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Doskonalili też umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Kto wie, może spotkanie ze strażakami zaowocuje i szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej będą zasilone uczniami z SP 14?

• Mikołajki w klasie 3B

• Nowa galeria Mikołajki w klasie 3B została dodana do albumu fotograficznego

Bardzo słodko i kolorowo upłynęły tegoroczne Mikołajki w klasie 3B. Dzieci miały możliwość samodzielnie oraz według własnego pomysłu dekorować pierniki, które upiekł jeden z uczniów – Mikołaj - ze swoją mamą. Powstały kolorowe serca, anioły, dzwonki, gwiazdki i inne wymyślne kształty. Udekorowane pierniki smakowały wyśmienicie! Było ich tak dużo, że dzieci część zabrały nawet do domu dla rodzeństwa lub rodziców. Pycha!!! Dziękujemy Mikołajowi i jego mamie!