• Centrum Edukacji i Rozwoju

​​​​​Szanowni Państwo!​​​​​​

Zapraszmy do Centrum Edukacji i Rozwoju

Centrum to miejsce dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów, gdzie bezpłatnie skorzystają z pomocy psychologicznej, nauki języka polskiego i angielskiego, z klubików dla dzieci i zajęć dla młodzieży.​​​​​​​

Dodatkowe informacje w ulotce i plakcie.

ceir_ulotka.pdf

ceir_plakat.pdf​​​​​​​

• Podsumowanie Projektu „Interaktywnie zintegrowani” 2019-2022

Dnia 15 czerwca 2022r. odbył się apel podsumowujący działania dokonane w naszej szkole w ramach Projektu „Interaktywnie zintegrowani”. Działania te prowadzone były od 1 sierpnia 2019 r.
                      Pomysłodawcą udziału naszej placówki w projekcie była Pani Dyrektor Aldona Klask. Grupą docelową byli uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym oraz uczniowie zdolni. Z różnych form wsparcia (zajęcia, warsztaty przedstawienia) skorzystało w naszej szkole blisko 500 uczniów.
              W ramach projektu szkoła została doposażenia w specjalistyczne narzędzia, sprzęt do pracy terapeutycznej (sprzęt do diagnozy oraz wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii uczniówz zaburzeniami i deficytami) i IT. Projekt obejmowała także szkolenia nauczycieli. Z naszej szkoływ szkoleniach wzięło udział 15 nauczycieli.Podsumowanie projektu rozpoczęliśmy od wspaniałej prezentacji przygotowanej przez panią Kamilę Dębską, obrazującą działania projektowe realizowane w naszej szkole przez ostatnie 3 lata .

​​​​​​

Następnie osoby zaangażowane w realizacje projektu otrzymały skromne podziękowania. Cukierki stanowiły podziękowanie dla uczniów z klas III i IV – głównych beneficjentów działań projektowych. Z uwagi na nieobecność części klas słodkości wychowawcom przekazał szkolny koordynator. Kulminacyjnym punktem podsumowaniu było przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Inscenizację w języku angielskim przygotowali uczniowie klas 4b i 4d pod czujnym okiem pani Magdaleny Kowalczyk i pani Anny Grzywacz. Zabawna, współczesna wersja znanej bajki ujawniła wiele aktorskich i lingwistycznych talentów naszych uczniów.

• Festyn Rodzinny 2022

W dniu 4 czerwca 2022 roku w godz. 9:00 –12:00 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Bohaterów Warszawy w Warszawie odbył się Festyn Rodzinny. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Z 14 –stką o sławnych Polakach”. Celem tego przedsięwzięcia było zintegrowanie społeczności szkolnej: uczniów, rodziców i nauczycieli poprzez edukację i zabawę.

O godzinie 9:15 nastąpiło uroczyste otwarcie Festynu przez panią Aldonę Klask. Później mieliśmy okazję zobaczyć różnorodne, profesjonalnie przygotowane i wykonane taneczne układy, mi.in. taniec cheerleaderek, taniec do utworu What makes you beautiful wykonany przez uczniów klas I i VC, czy Zygzak zaprezentowany przez klasę VA. Występy laureatów konkursów towarzyszących tej imprezie, były przeplatane pokazami kunsztownie wykonanych utworów przygotowanych przez koło wokalne oraz chór.
                             Zaprezentowali się również zwycięzcy konkursu
              Mam talent:
              Paulina Szmigielska w piosence Sanah
              Aniołom szepnij to,
              Natalia Kowalczewska w piosence Sanah i Grzegorza Turnaua
              Sen we śnie
              Maja Łapińska w kategorii taniec z elementami akrobatyki.
                      Jan Klocek uświetnił Festyn grą na instrumencie.

Na scenie wręczono również nagrody laureatom konkursów recytatorskich i plastycznych. Z twórczością Brzechwy zapoznali nas: Dominik Kowalczewski oraz Julia Sobol z klasy IIC. Utwory Tuwima recytowały: Gabriela Skórzyńska z klasy IA oraz Natalia Gniuchowska z klasy IB. Z zaletami i osiągnięciami nauki polskiej zapoznał nas Leon Szybiński z klasy 8a. Scena, na której prezentowali się młodzi artyści była zdobiona pracami plastycznymi laureatów konkursu poświęconego bohaterom Sienkiewicza. Zorganizowano także wystawę prac uczniów klas III prezentującą twórczość Makuszyńskiego. Ponadto inscenizację do wierszy Brzechwy i Tuwima przygotowali uczniowie świetlicy, którzy zaprezentowali niesamowity kunszt oratorski. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ uczniów klasy IID, którzy zaśpiewali m.in. ukraińską pieśń ludową
              Ridna maty moja (Matko moja ja wiem).
                        Zorganizowano również „Rodzinną Olimpiadę”, podczas której na szkolnym boisku rodzice i dzieci w czasie sportowych zabaw, rywalizowali o bezpłatny wyjazd na obóz sportowy ufundowany przez pana Tomasza Zagrobę.

Na scenie mogliśmy też z uwagą śledzić niezwykłe pokazy akrobatyczne, w których wystąpili uczniowie naszej szkoły, uczęszczający do klas sportowych o profilu akrobatycznym. Wśród atrakcji programu nie zabrakło: loterii fantowej, malowania twarzy, zaplatania warkoczyków, placu zabaw, czy „klockowego miasta”, w którym maluchy mogły miło spędzić czas z rodzicami. Jak co roku w przygotowanej kawiarence można było spróbować wspaniałych wypieków. Każdy poziom klasowy zorganizował swoje tematyczne stoisko, prezentując jednego znanego Polaka. W tym roku mogliśmy dowiedzieć się więcej o Julianie Tuwimie, Janie Brzechwie, Kornelu Makuszyńskim, Mikołaju Koperniku, Fryderyku Chopinie, Henryku Sienkiewiczu, Marii Skłodowskiej –Curie, czy Józefie Piłsudskim. Na Festynie można było zapoznać się z najważniejszymi dziełami w/w Polaków, posłuchać o ich osiągnięciach i zdobyczach oraz spróbować związanych z nimi potraw. Z uwagą należało przypatrywać się strojom i przebraniom adekwatnym do dzieł literackich bohaterów lub epoki, w której działali.

O godzinie 12:00 nastąpiło oficjalne zamkniecie Festynu. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wszystkich gościć i zaprezentować umiejętności naszych wszechstronnie uzdolnionych uczniów. Cieszymy się z tak licznego zainteresowania i zapraszamy za rok.