• Półfinał w zawodach "Od zabawy do sportu"

• W dniu 16.11.2021 odbyły się w SP 382 eliminacje do półfinału w zawodach "Od zabawy do sportu".

Nasza reprezentacja składająca się z uczniów z klas 2-4 zajęła 1 miejsce i będzie reprezentowała dzielnicę Ursus w półfinałach "Od zabawy do sportu".

Gratulujemy i życzymy kolejnych sucesów.

• 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

• 10 XI 2021 r. o godzinie 11.11 uczniowie SP 14 włączyli się w ogólnopolską akcję i odśpiewali hymn państwowy. Tego dnia najczęściej używanymi słowami w naszej szkole były: patriotyzm, Polska, niepodległość, Piłsudski, zabory, wolność. Uczniowie przygotowywali prace plastyczne i kotyliony w narodowych barwach. Uczniowie klasy 3B postanowili również podziękować żołnierzom WOT-u i narysowali dla nich laurki prosto od serca.

11 XI 2021 r. przedstawiciele społeczności naszej szkoły wystawili poczet sztandarowy podczas obchodów Święta Niepodległości zorganizowanych przy obelisku przy ul. Cierlickiej.

• Konkurs „112 – ten numer ratuje życie”

• Urząd m.st. Warszawy ogłasza konkurs pn. „112 – ten numer ratuje życie”, skierowany do uczniowie warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Jak co roku, 11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji promujemy wśród najmłodszych mieszkańców Warszawy wiedzę o tym, że numer 112 wybieramy tylko w przypadku, gdy potrzebujemy pomocy, w sytuacji nagłego, realnego niebezpieczeństwa utraty zdrowia czy życia, zagrożenia dla mienia lub środowiska.

W codziennych sytuacjach numer alarmowy 112 to nie tylko zgłaszanie zagrożeń i rozmowa z operatorem, ale również zwiększenie świadomości społecznej wśród dzieci na skutki blokowania linii alarmowej oraz związanych z tym zagrożeń dla życia i zdrowia innych osób potrzebujących pomocy.

Organizatorem konkursu pn. „112 – ten numer ratuje życie” jest miasto stołeczne Warszawa – Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Szkoły mogą zgłosić jedną grupę, składającą się z 3 uczniów i jednego opiekuna (nauczyciela, pedagoga). Każdy opiekun będzie sprawował nadzór nad swoją grupą i jej pracą konkursową.

Tematem prac konkursowych będzie promowanie Europejskiego Numeru Alarmowego 112. Każda grupa przygotuje pracę w postaci materiału filmowego video (do 5 minut), wykonanego techniką cyfrową przy użyciu kamery video, aparatu fotograficznego, tabletu, smartfona, itp.

Komisja konkursowa dokona oceny prac biorąc pod uwagę:

·         zgodność pracy z tematyką,

·         oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu,

·         sposób ujęcia tematu,

·         walory artystyczne, m.in. kompozycja, technika wykonania.

Prace konkursowe należy przesyłać w terminie do dnia 3 stycznia 2022 r., wyłącznie elektronicznie na adres: konkurs112@um.warszawa.pl.

Regulamin_konkursu_pn._112_ten_numer_ratuje_zycie.pdf​​​​​​​