• Aktualności

      • Centrum Edukacji i Rozwoju

       ​​​​​Szanowni Państwo!​​​​​​

       Zapraszmy do Centrum Edukacji i Rozwoju

       Centrum to miejsce dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów, gdzie bezpłatnie skorzystają z pomocy psychologicznej, nauki języka polskiego i angielskiego, z klubików dla dzieci i zajęć dla młodzieży.​​​​​​​

       ​​​​​​​

       Dodatkowe informacje w ulotce i plakcie. 

       ceir_ulotka.pdf

       ceir_plakat.pdf​​​​​​​

        

      • Podsumowanie Projektu „Interaktywnie zintegrowani” 2019-2022

            Dnia 15 czerwca 2022r. odbył się apel podsumowujący działania dokonane w naszej szkole w ramach Projektu „Interaktywnie zintegrowani”. Działania te prowadzone były od 1 sierpnia 2019 r.
               Pomysłodawcą udziału naszej placówki w projekcie była Pani Dyrektor Aldona Klask. Grupą docelową byli uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym oraz uczniowie zdolni. Z różnych form wsparcia (zajęcia, warsztaty przedstawienia) skorzystało w naszej szkole blisko 500 uczniów.
       W ramach projektu szkoła została doposażenia w specjalistyczne narzędzia, sprzęt do pracy terapeutycznej (sprzęt do diagnozy oraz wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii uczniówz zaburzeniami i deficytami) i IT. Projekt obejmowała także szkolenia nauczycieli. Z naszej szkoływ szkoleniach wzięło udział 15 nauczycieli.Podsumowanie projektu rozpoczęliśmy od wspaniałej prezentacji przygotowanej przez panią Kamilę Dębską, obrazującą działania projektowe realizowane w naszej szkole przez ostatnie 3 lata .

       ​​​​​​

       Następnie osoby zaangażowane w realizacje projektu otrzymały skromne podziękowania. Cukierki stanowiły podziękowanie dla uczniów z klas III i IV – głównych beneficjentów działań projektowych. Z uwagi na nieobecność części klas słodkości wychowawcom przekazał szkolny koordynator. Kulminacyjnym punktem podsumowaniu było przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Inscenizację w języku angielskim przygotowali uczniowie klas 4b i 4d pod czujnym okiem pani Magdaleny Kowalczyk i pani Anny Grzywacz. Zabawna, współczesna wersja znanej bajki ujawniła wiele aktorskich i lingwistycznych talentów naszych uczniów.

      • Festyn Rodzinny 2022

                W dniu 4 czerwca 2022 roku w godz. 9:00 –12:00 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Bohaterów Warszawy w Warszawie odbył się Festyn Rodzinny. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Z 14 –stką o sławnych Polakach”. Celem tego przedsięwzięcia było zintegrowanie społeczności szkolnej: uczniów, rodziców i nauczycieli poprzez edukację i zabawę.

        

                  O godzinie 9:15 nastąpiło uroczyste otwarcie Festynu przez panią Aldonę Klask. Później mieliśmy okazję zobaczyć różnorodne, profesjonalnie przygotowane i wykonane taneczne układy, mi.in. taniec cheerleaderek, taniec do utworu What makes you beautiful wykonany przez uczniów klas I i VC, czy Zygzak zaprezentowany przez klasę VA. Występy laureatów konkursów towarzyszących tej imprezie, były przeplatane pokazami kunsztownie wykonanych utworów przygotowanych przez koło wokalne oraz chór.
                      Zaprezentowali się również zwycięzcy konkursu
       Mam talent:
       Paulina Szmigielska w piosence Sanah
       Aniołom szepnij to,
       Natalia Kowalczewska w piosence Sanah i Grzegorza Turnaua
       Sen we śnie
       Maja Łapińska w kategorii taniec z elementami akrobatyki.
               Jan Klocek uświetnił Festyn grą na instrumencie.

                     Na scenie wręczono również nagrody laureatom konkursów recytatorskich i plastycznych. Z twórczością Brzechwy zapoznali nas: Dominik Kowalczewski oraz Julia Sobol z klasy IIC. Utwory Tuwima recytowały: Gabriela Skórzyńska z klasy IA oraz Natalia Gniuchowska z klasy IB. Z zaletami i osiągnięciami nauki polskiej zapoznał nas Leon Szybiński z klasy 8a. Scena, na której prezentowali się młodzi artyści była zdobiona pracami plastycznymi laureatów konkursu poświęconego bohaterom Sienkiewicza. Zorganizowano także wystawę prac uczniów klas III prezentującą twórczość Makuszyńskiego. Ponadto inscenizację do wierszy Brzechwy i Tuwima przygotowali uczniowie świetlicy, którzy zaprezentowali niesamowity kunszt oratorski. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ uczniów klasy IID, którzy zaśpiewali m.in. ukraińską pieśń ludową
       Ridna maty moja (Matko moja ja wiem).
                 Zorganizowano również „Rodzinną Olimpiadę”, podczas której na szkolnym boisku rodzice i dzieci w czasie sportowych zabaw, rywalizowali o bezpłatny wyjazd na obóz sportowy ufundowany przez pana Tomasza Zagrobę.

               Na scenie mogliśmy też z uwagą śledzić niezwykłe pokazy akrobatyczne, w których wystąpili uczniowie naszej szkoły, uczęszczający do klas sportowych o profilu akrobatycznym. Wśród atrakcji programu nie zabrakło: loterii fantowej, malowania twarzy, zaplatania warkoczyków, placu zabaw, czy „klockowego miasta”, w którym maluchy mogły miło spędzić czas z rodzicami. Jak co roku w przygotowanej kawiarence można było spróbować wspaniałych wypieków. Każdy poziom klasowy zorganizował swoje tematyczne stoisko, prezentując jednego znanego Polaka. W tym roku mogliśmy dowiedzieć się więcej o Julianie Tuwimie, Janie Brzechwie, Kornelu Makuszyńskim, Mikołaju Koperniku, Fryderyku Chopinie, Henryku Sienkiewiczu, Marii Skłodowskiej –Curie, czy Józefie Piłsudskim. Na Festynie można było zapoznać się z najważniejszymi dziełami w/w Polaków, posłuchać o ich osiągnięciach i zdobyczach oraz spróbować związanych z nimi potraw. Z uwagą należało przypatrywać się strojom i przebraniom adekwatnym do dzieł literackich bohaterów lub epoki, w której działali.

              O godzinie 12:00 nastąpiło oficjalne zamkniecie Festynu. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wszystkich gościć i zaprezentować umiejętności naszych wszechstronnie uzdolnionych uczniów. Cieszymy się z tak licznego zainteresowania i zapraszamy za rok.

      • Zapisy uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2022 / 2023

       Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

       rozpoczynamy  zapisy dzieci do świetlicy szkolnej na nowy rok szkolny 2022-2023.

       Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy jest złożenie karty świetlicowej, która obowiązuje w danym roku szkolnym.

       Wszystkich rodziców / opiekunów, którzy będą potrzebowali opieki świetlicy dla swoich dzieci w przyszłym roku szkolnym, prosimy o wypełnienie i złożenie nowej karty uczestnika świetlicy na rok 2022/2023 do dnia 20 czerwca 2022 r.

       Karty świetlicowe obowiązani są wypełnić również rodzice / opiekunowie uczniów, którzy nie uczęszczają na lekcje religii / etyki i będą przebywać w tym czasie w świetlicy. Należy zaznaczyć w karcie tylko, że zamiast religii.

       Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej, wypełniają również rodzice i opiekunowie uczniów rozpoczynających od 1 września 2022 naukę w naszych oddziałach przedszkolnych /klasach "0"/.

       Kartę można pobrać ze strony internetowej naszej szkoły w zakładce świetlica.

       Karta uczestnika świetlicy będzie dostępna również w wersji papierowej, od środy 1.06 w sekretariacie Szkoły i u wychowawców świetlicy, w sali głównej /przy stołówce/
       i w sali 13 /obok sekretariatu/.

       Wypełnioną czytelnie i podpisaną przez rodziców lub opiekunów prawnych dziecka kartę świetlicową, należy dostarczyć bezpośrednio do sekretariatu szkolnego lub nauczycieli świetlicy.

       Poniżej znajdziecie Państwo kartę zapisu dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2022/2023.


       Karta_Swietlica_SP14_2022-2023_(1).pdf


                                                                                                    kierownik świetlicy szkolnej


      • Kart Ucznia - Czas na nowe Karty Ucznia ZTM

        

        

       Rozpoczynamy wymianę Kart Ucznia, które tracą ważność 30 września br.!

       Wymiana Kart Ucznia dotyczy głównie obecnych klas IV oraz klas V, VI i VII, którym kończy się okres wgranych bezpłatnych uprawnień do przejazdów komunikacją miejską       30 września 2022 roku.

        

       Jak wyrobić nową Kartę Ucznia?

       Można to zrobić na kilka sposobów:

        

       1. Za pośrednictwem linku elektronicznego otrzymanego ze szkoły, do której uczęszcza Uczeń
       -->
       LINK

       Będziecie potrzebowali: numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia. Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ona w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonana w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

       Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na adres e-mailowy otrzymacie potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu.

       Nową Kartę Ucznia odbierzecie w szkole po otrzymaniu wiadomości z sekretariatu o jej dostarczeniu.

       2. Za pośrednictwem wniosku papierowego złożonego bezpośrednio w szkole (wniosek dostępny w sekretariacie).

       Będziecie potrzebowali: wypełnionego wniosku i zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.

       3. Bezpośrednio w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM

       Będziecie potrzebowali: obecnej Karty Ucznia, ważnej legitymacji szkolnej oraz zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.

       Wnioski należy składać do 31 maja!

       O Karcie Ucznia:

       Dzięki karcie Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.

       Karty obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz –
       w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich
       i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu. Więcej informacji o Karcie Ucznia w zakładce „Bilety i opłaty” na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

        

       Wniosek-o-wydanie-Spersonalizowanej-Warszawskiej-Karty-Miejskiej-SWKM.pdf

      • Lato w Mieście 2022 - zapisy

       Szanowni Państwo,

       Drodzy Rodzice

        od 10 maja ruszają zapisy na Lato w Mieście 2022
       www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl.


       -Wzrosła opłata za opiekę i wyżywienie.
       Informuję, że opłata za opiekę nie jest wpłatą dla wychowawcy lecz trafia do wspólnych funduszy
       Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy.


       - wpłat za opiekę 35 zł ( jeden dzień)  należy dokonać na nr rachunku:  
       30 1030 1508 0000 0005 5030 2063

       (w tytule: imię nazwisko dziecka, SP14, termin turnusu) 
       nazwa odbiorcy:  SP 14

       wpłata za opiekę za 1 turnus 35zł *5= 175 zł


       - opłata za posiłki w wysokości 15 zł ) dziennie ( jeden dzień) na rachunek nr:
       47 1020 1055 0000 9702 0201 4728
       lub osobiście u ajenta p. Dudek w naszej stołówce szkolnej

       (w tytule: imię nazwisko dziecka, SP14,termin turnusu)
       nazwa odbiory:  SP 14

       opłata za posiłki 1 turnus 15zł *5= 75 zł

       - obowiązkowo proszę o zapoznanie się z regulaminem ( w załączniku)
       - w załączniku harmonogram zapisów
       - poniżej terminy działania szkół podczas

       Koszt 1 turnusu (35zł + 15 zł) * 5 = 50 zł *5= 250 zł  

       Lata w mieście   
       I     turnus  27.06-01.07  SP-14    SP-360   SP-11

       II    turnus  04.07-08.07  SP-14    SP-360   SP-11
       III   turnus  11.07-15.07  SP-14    SP-360   SP-11
       IV   turnus  18.07-22.07 SP-4      SP-2
       V    turnus  25.07-29.07 SP-4      SP-2
       VI   turnus  01.08-05.08 SP-4      SP-2

       VII  turnus  08.08-12.08 SP-382  SP-383 
       VIII turnus  15.08-19.08 SP-382  SP-383
       IX   turnus  22.08-26.08 +29-31.08    SP-382  SP-383           

       koordynator Akcji Lato w Mieście
       Lucyna Pytlewska
       Regulamin_Feryjnej_Placowki_Edukacyjnej_2022.docx
       zal_nr_4_Harmonogram_2022.pdf

      • Konstytucja 3 Maja

       ŚWIĘTO MAJOWE

        

       Za kilka dni minie kolejna rocznica uchwalenia

       KONSTYTUCJI 3 MAJA.

       W związku z tym świętem

       Koło Wokalne „14”

       przygotowało dla Państwa

       kilka utworów wprowadzających do patriotycznej i podniosłej atmosfery.

       Zapraszamy również do obejrzenia

       krótkiej relacji z wystawek wykonanych przez uczniów

         naszej szkoły.

       .

        

      • Dzielnicowe eliminacje do LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce w kategorii dzieci

        

       W dniu 13.04.2022 roku w siedzibie UTS „AKRO-BAD” odbyły się dzielnicowe eliminacje do LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce w kategorii dzieci. W zawodach wzięły udział reprezentacje dziewcząt trzech ursusowskich szkół podstawowych – SP11, SP14 i SP381 oraz chłopców – SP14 i SP381. Po zaciętej rywalizacji nasze dziewczęta zajęły I miejsce i mają prawo reprezentować dzielnicę Ursus w finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w dn. 17.05. Reprezentacja chłopców uplasowała się na II pozycji. Szkoła otrzymała okolicznościowe puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Dodatkowo zostali wyróżnieni indywidualnie najlepsi zawodnicy otrzymując dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy udanych startów uczestnikom. Dziękujemy trenerom za ich przygotowanie – p. Alicji Grochowskiej, p. Katarzynie Stępniewskiej, p. Joannie Paterek oraz p. Łukaszowi Kowalskiemu, który także przygotował fotorelację (https://szkolanr14.edupage.org/album/#photos:album:38LINK)i film.

       W reprezentacji naszej szkoły startowali: kl. I – Vira Holovan, Aleksandra Kwaśna, Zofia Cegiełka, kl. II – Alicja Piecyk, Kinga Mila, kl. III – Agata Basior, Maja Łapińska, Aleksandra Chekalina, kl. IV – Amelia Cichomska, Izabela Maślanka, Nadia Beczek; kl. I - Aleksander Burchardt, Dawid Andriichyshyn, Tomasz Wronkowski, Filip Żdżarski, kl. II - Aleksander Szczególski, Andrzej Kędra, Miłosz Kmita, kl. III – Wiktor Mazurek, Maciej Mazur, kl. IV – Julian Machniewicz, Aleksander Nyk, Bartosz Jakulski

       Poniżej przedstawiamy najlepszych zawodników zawodów:

       Dziewczęta                                                             

       1. miejsce, Maja Łapińska, SP14                                                         – 28,20 pkt.             

       2. miejsce, Amelia Cichomska i Aleksandra Chekalina, SP14        – po 27,10 pkt.

       3. miejsce, Agata Basior, SP14                                                           – 26,60 pkt.

       Chłopcy

       3. miejsce, Aleksander Nyk, SP14                                                       – 25,35 pkt

        

        

      • EKO SZKOŁA

       Prezentacja.pps​​​​​​​

        

       Warsztaty „Wiem, co jem”

        

       Klasy drugie wzięły udział w warsztatach pt. "Wiem, co jem", które składały się z trzech spotkań.
       Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia. Na kolejnym spotkaniu wykorzystywały wiedzę z poprzedniej lekcji
       i samodzielnie próbowały tworzyć prawidłowo zbilansowane śniadanie do domu i szkoły. Na koniec cyklu zajęć uczniowie dowiedzieli się, że nie tylko zdrowa dieta, ale również aktywność fizyczna jest bardzo  ważna do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

       W celu podsumowania poznanej wiedzy uczniów wychowawczynie klas drugich przeprowadziły lekcję utrwalającą. Dzieci wykonały zadania w książeczkach Wiem, co jem, ludziki z warzyw oraz wypieki domowe.

        

       Zapraszamy do Galerii <--

      • Zasady przyjęć do klas I w szkołach podstawowych na rok szkolny 2022/2023

        

       Informacje ogólne

       Do klas I przyjmowane są:

       1. dzieci 7-letnie (urodzone od stycznia do grudnia w 2015 r.) – objęte obowiązkiem szkolnym,
       2. dzieci 6-letnie (urodzone od stycznia do grudnia w 2016 r.) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

       Dzieci, które w roku szkolnym 2021/2022 realizują obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej wskazanej im przez organ prowadzący – tj. burmistrza dzielnicy oraz dzieci, dla których dana szkoła jest szkołą obwodową, na wniosek rodziców[1] (zgłoszenie - w przypadku dzieci obwodowych) są przyjmowane do klasy I tej szkoły bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego. Wniosek (zgłoszenie), o którym mowa powyżej, składa się do dyrektora szkoły w terminie określonym w harmonogramie.

       Zasady przyjęć[2]

       Do szkoły podstawowej dzieci przyjmowani są z urzędu (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nieobwodowa).

       1. Kandydaci mieszkający w obwodzie danej szkoły

       Kandydaci mieszkający w obwodzie szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I wyłącznie w tej szkole - przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia. Do zgłoszenia rodzice dołączają oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydata i kandydata. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.[3]

       Skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem tzn. dziecko ma zapewnione miejsce w klasie I w szkole obwodowej, ale rodzice mogą starać się o przyjęcie dziecka do innej szkoły.

       1. Kandydaci spoza obwodu
        • kandydaci, dla których wybrana szkoła nie jest szkołą obwodową, biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym,
        • rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do dowolnie wybranych szkół, układając własną listę preferencji[4] nie ma ograniczenia liczby szkół, do których można ubiegać się o przyjęcie dziecka,
        • szkoła umieszczona na pierwszym miejscu listy jest tzw. szkołą pierwszego wyboru,
        • kandydaci przyjmowani są zgodnie z kryteriami określonymi przez Radę m.st. Warszawy[5],
        • umieszczenie na liście preferencji (na dowolnej pozycji) szkoły obwodowej oznacza, że dziecko ma w niej zapewnione miejsce w sytuacji, gdy nie zostanie zakwalifikowane do innej szkoły.

       Złożenie wniosku/zgłoszenia

       1. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest w systemie elektronicznym.
       2. Rodzice składają wniosek o przyjęcie dziecka w terminach określonych w harmonogramie. Na kolejność przyjęć nie mają wpływu:
       • data i godzina wprowadzenia danych dziecka do systemu informatycznego,
       • data i godzina wydrukowania wniosku,
       • data i godzina złożenia wniosku w szkole,
       • data i godzina przesłania wniosku profilem zaufanym,
       • data i godzina zatwierdzenia wniosku

        3.Wnioski złożone po terminie określonym w harmonogramie nie zostaną uwzględnione w rekrutacji.

        4. Aby poprawnie złożyć wniosek rodzice mogą skorzystać z następujących możliwości:

        a)wypełnić wniosek/zgłoszenie w elektronicznym systemie i podpisać profilem zaufanym
       • w tym celu należy:
        • wypełnić w systemie informatycznym wniosek/zgłoszenie o przyjęcie dziecka,
        • dołączyć w systemie skany (zdjęcia) dokumentów/oświadczeń potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych,
        • podpisać wniosek/zgłoszenie profilem zaufanym.

         b)wypełnić wniosek/zgłoszenie w elektronicznym systemie i dostarczyć do placówki pierwszego wyboru
       • w tym celu należy:
        • wypełnić w systemie informatycznym wniosek/zgłoszenie o przyjęcie dziecka,
        • wydrukować wypełniony wniosek/zgłoszenie i po podpisaniu złożyć w szkole pierwszego wyboru, razem z dokumentami/oświadczeniami potwierdzającymi kryteria rekrutacyjne.
       1. wypełnić odręcznie papierowy wniosek/zgłoszenie
       • w tym celu należy:
        • wypełnić papierowy wniosek/zgłoszenie odręcznie i po podpisaniu złożyć w szkole pierwszego wyboru, razem z dokumentami/oświadczeniami potwierdzającymi kryteria rekrutacyjne,
        • informacje zawarte we wniosku/zgłoszeniu wprowadzi do systemu informatycznego dyrektor szkoły.

        

       1. Rodzice dzieci, które nie posiadają nr PESEL:
        • występują do dyrektora szkoły pierwszego wyboru z  wnioskiem
         o wydanie numeru indentyfikacyjnego do systemu informatycznego,
        • następnie postępują jak w pkt 4 – w polu nr PESEL wpisują nr identyfikacyjny oraz podają serię i nr paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość dziecka.

        

       1. Podpisy złożone na wniosku/zgłoszeniu są potwierdzeniem zgodności podanych informacji ze stanem faktycznym.
       2. Gdy jeden z rodziców nie może podpisać wniosku/zgłoszenia należy dołączyć do wniosku/zgłoszenia oświadczenie wyjaśniające, dlaczego jeden z rodziców go podpisuje i/lub oświadczenie, że oboje rodzice  zgodnie podjęli decyzję o udziale dziecka w rekrutacji oraz uzgodnili dane zawarte we wniosku/zgłoszeniu[6].
       3. Do wniosku/zgłoszenia należy dołączyć oświadczenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów[7]. Oświadczenia muszą zawierać klauzulę „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”[8].

       Postępowanie rekrutacyjne

       1. Wniosek rozpatruje komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły.
       2. W przypadku negatywnego zweryfikowania informacji zawartych w oświadczeniu lub braku dokumentów potwierdzających kryterium komisja rekrutacyjna nie uwzględnia tego kryterium w rekrutacji.
       3. Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może:
          1. wystąpić do rodziców o przedstawienie dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach (przewodniczący wyznacza termin przedstawienia dokumentów),
          2. zwrócić się do burmistrza dzielnicy, na terenie której zamieszkuje dziecko, o potwierdzenie informacji zawartych w oświadczeniach.

       W celu potwierdzenia oświadczenia burmistrz dzielnicy może:

        • skorzystać z informacji, do których ma dostęp z urzędu,
        • wystąpić o nie do instytucji publicznych,
        • zweryfikować oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka na podstawie wywiadu środowiskowego[9]
       1. Na podstawie spełnianych przez kandydata kryteriów kwalifikacyjnych komisja rekrutacyjna ustala kolejność przyjęć.

        

       Wyniki postępowania rekrutacyjnego

       1. Wyniki postępowania rekrutacyjnego komisja rekrutacyjna podaje w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia.
       2. Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia potwierdzają wolę zapisu dziecka:
       • pisemnie w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany,
        lub
       • elektronicznie – w systemie informatycznym.
       1. Komisja rekrutacyjna przyjmuje kandydata do szkoły, jeżeli został zakwalifikowany do przyjęcia i rodzice potwierdzili wolę zapisu oraz podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.

        

       Procedura odwoławcza

        

       Rodzice kandydatów, którzy nie zostali przyjęci mogą:

       • wnioskować do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do szkoły w terminie 7 dni od dnia podania
        do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych,
       • po otrzymaniu uzasadnienia wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.

       Na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.

        

       Rekrutacja kandydatów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym ze względu na niepełnosprawność

         1. Kandydaci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym ze względu na niepełnosprawność (na pierwszy etap edukacyjny) mogą ubiegać się o przyjęcie do oddziałów ogólnodostępnych lub oddziałów integracyjnych.
         2. Do wniosku rodzice dołączają kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego – wydanego na pierwszy etap edukacyjny.
         3. Kopię orzeczenia składa się we wszystkich szkołach, w których wybrano oddział integracyjny lub podłącza w systemie, w przypadku podpisywania wniosku/zgłoszenia profilem zaufanym.
         4. Rodzice  układają listę wybranych szkół, do których chcieliby zapisać dziecko, wskazują we wniosku:
       • na początku oddziały integracyjne dla dzieci z orzeczeniem
        o potrzebie kształcenia specjalnego, a następnie oddziały ogólnodostępne
        lub
       •  na początku oddziały ogólnodostępne, a następnie oddziały integracyjne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
         1. Dziecko z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego nie ma naliczanych punktów za kryteria w oddziałach integracyjnych (miejsca przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych).
         2. O przyjęciu dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego do oddziału integracyjnego decyduje dyrektor szkoły.
         3. Postępowanie rekrutacyjne dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego do oddziałów ogólnodostępnych prowadzi komisja rekrutacyjna szkoły wg zasad opisanych powyżej.

        

       Zasady przyjęć kandydatów do klasy I sportowej[10]

       Do oddziałów sportowych przyjmowani są kandydaci, którzy:

       1. posiadają bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, które należy przedstawić w szkole przed przystąpieniem kandydata do próby sprawności  fizycznej,
       2. posiadają pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie do oddziału sportowego,
       3. uzyskali pozytywne wyniki próby sprawności fizycznej, na warunkach ustalonych przez polski związek sportowy właściwy dla danego sportu, w którym jest prowadzone szkolenie sportowe w danej szkole lub danym oddziale,
       4. w przypadku większej liczby kandydatów spełniających ww. warunki niż liczba miejsc, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę wyniki próby sprawności fizycznej,
       5. w przypadku uzyskania przez kandydatów równorzędnych wyników – na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego –  brane są pod uwagę łącznie kryteria,
        o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe:
        • wielodzietność rodziny kandydata,
        • niepełnosprawność kandydata,
        • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,
        • niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,
        • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,
        • samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,
        • objęcie kandydata pieczą zastępczą.

        

       UWAGA!

       Rejestracja wniosków do oddziałów sportowych odbywa się w terminach określonych w harmonogramie rekrutacji, tj. od 1 do 9 marca 2022 r.

        

       Wniosek, w którym umieszczono na liście preferencji – na dowolnej pozycji – oddział sportowy, powinien zostać złożony w szkole pierwszego wyboru lub podpisany profilem zaufanym - najpóźniej do 9 marca (do godz. 16.00).

       Kandydat, którego wniosek został złożony po terminie wskazanym w harmonogramie, nie będzie mógł przystąpić do próby sprawności fizycznej i nie będzie brał udziału w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału sportowego.

        

       Kandydaci z odroczonym obowiązkiem szkolnym[11]

       Rodzice dzieci urodzonych w roku 2013 oraz 2014 w celu zapisania dziecka do klasy I zaznaczają w systemie rekrutacyjnym informację o odroczonym obowiązku szkolnym, następnie postępują zgodnie z instrukcją opisaną w pkt 4:  ,,Złożenie wniosku/zgłoszenia”.

        

       Zapraszamy do zakładki REKRUTACJA 

        

        

       [1] Przez rodziców rozumie się również opiekunów prawnych

       [2] Zasady przyjęć do klas I w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest m.st. Warszawa, zostały przygotowane w oparciu o zapisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm.)

       [3] Art. 151 ust. 2 i 3 ww. ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm)

       [4] uchwała Rady m.st. Warszawy nr XLI/1062/2017 z dnia 9 lutego 2017 r. w sprawie składania wniosków o przyjęcie do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę.

       [5] uchwała Rady m.st. Warszawy nr XLI/1060/2017 z dnia 9 lutego 2017 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę, liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia (ze zmianami).

       [6] Art. 97 § 1. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy – Jeżeli władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom, każde z nich jest obowiązane i uprawnione do jej wykonywania;  § 2. Jednakże
       o istotnych sprawach dziecka rodzice rozstrzygają wspólnie; w braku porozumienia między nimi rozstrzyga sąd opiekuńczy”.

       [7] uchwała Rady m.st. Warszawy nr XLI/1062/2017 z dnia 9 lutego 2017 r. w sprawie składania wniosków o przyjęcie do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę.

       [8] Art.150 ust.6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm.).

        

       [9] Do wywiadu stosuje się przepisy dotyczące rodzinnego wywiadu środowiskowego przeprowadzanego w celu ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowaniu dzieci – Dz. U. z 2019 r. poz. 2407

       [10] Art. 137 ust. 1-3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm.)

       [11] art. 36 ust. 4 oraz art. 38 ust. 1 ustawy - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.)

      • Koncert kolęd w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP

       Kochani.

       Niedawno w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP odbył się Koncert kolęd. Wzięły w nim udział dzieci z naszej Szkoły czyli Grupa wokalna pod kierunkiem p. Ani Kanclerskiej oraz Schola parafialna Józefowe promyczki.

       Do Scholi należą również dziewczynki z SP 4 i 381. Od strony muzycznej towarzyszył nam Zespoł Terra Fertillis, który posługuje w niedziele na Mszy świetej dla przedszkolaków. Próby oraz organizacja Koncertu pokazały nam wszystkim ile w nas jest jeszcze energii, dobrej woli, zapału oraz ukrytych talentow. Cieszyliśmy się, że mimo wszystko mogliśmy wychwalać Pana Boga w naszym kościele razem z parafianami oraz gośćmi.

       Śpiewaliśmy znane i nieznane kolędy i pastorałki. Wiele osob zaangażowalo się w ten Koncert, dlatego dziekuję wszystkim, którzy nam pomogli w organizacji.  Przede wszystkim Dzieciom za piękny śpiew. Ich rodzicom za przygotowanie strojów oraz innych istotnych szczegółów. Grupie muzycznej Terra Fertillis,
       p. Ani Kanclerskiej za przygotowanie Grupy wokalnej i wspólne próby.

       Panu Łukaszowi Kowalskiemu za nagranie naszego koncertu.
       Ufamy, że nie skończy się tylko na jednym koncercie i spotkamy się za rok na wspólnym kolędowaniu.
       s.Zuzanna Joanna Skopiak

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Bohaterów Warszawy, Warszawa, ul. ul. gen. Kazimierza Sosnkowskiego 10
   • sp14@edu.um.warszawa.pl, sekretariat@szkolanr14.pl
   • wioletta.bulkowska@szkolanr14.pl
   • 22 662 64 05
   • ul. Gen. Kazimierza Sosnkowskiego 10 02-495 Warszawa Poland
  • Logowanie