Nowa galeria KONKURS MIKOŁAJ została dodana do albumu fotograficznego
Informatyka - prace uczniów
Nowa galeria Informatyka - prace uczniów została dodana do albumu fotograficznego
12
Konkurs literacji z okazji Jubileuszu 70-lecia
Nowa galeria Konkurs literacji z okazji Jubileuszu 70-lecia została dodana do albumu fotograficznego
Z okazji obchodów jubileuszu 70 – lecia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 zaprosiliśmy wszystkich uczniów do udziału w konkursie literackim na wiersz/rymowankę o naszej szkole. Otrzymaliśmy 20 pięknych utworów, które wyrażają przeżycia dzieci, rodzeństwa, niekiedy wspomnienia rodziców i dziadków związanych ze szkolnymi wydarzeniami na przestrzeni tych 70 lat. W konkursie udział wzięli następujący uczniowie: Filip Lewczyk kl.2e Hania Walczak kl.3e Maja Michalska kl.3e Malwina Myszyńska kl.3b Mikołaj Orłowski kl.4b Szymon Motowski kl.4b Aleksander Szczególski kl.5a Tosia Lewoń kl.5b Dominik Kowalczewski kl.5c Zofia Oleksiewicz kl.5c Natasza Wysoczańska kl.6a Weronika Wysoczańska kl.6a Grzegorz Otręba kl.6b Łucja Stępniarek kl.6c Izabela Kubiszyn kl.6c Dominik Suchecki kl.6c Maksymilian Szybiński kl.7a Yelizaveta Kovalchuk kl.8b Karina Stępniarek kl.8d Serdecznie dziękujemy za chęć podzielenia się swoją twórczością zarówno uczniom jak i rodzicom za pomoc, wsparcie i podzielenie się wspomnieniami. Wszystkie prace zostaną wklejone do szkolnej kroniki, a wybrane utwory będą wygłoszone podczas uroczystości z okazji jubileuszu. Aneta Suchecka
PODSUMOWANIE NASZEJ SZKOLNEJ ZBIÓRKI DLA OSÓB DOTKNIĘTYCH POWODZIĄ
Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka (Ks. M. Maliński)
Szanowni Państwo,
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż w poniedziałek 23 września wysłaliśmy do naszych przyjaciół do Domu Wczasów Dziecięcych w Bardo ponad 20 ton najpotrzebniejszych w tym trudnym dla nich czasie rzeczy.
Nasza szkoła dzięki ogromnemu zaangażowaniu Państwa, wspólnie z dwoma przedszkolami w bardzo krótkim czasie zebrała ponad 2 tony potrzebnych rzeczy. Do placówki zawieźliśmy wszystko co teraz jest niezbędne
- od żywności, po środki chemiczne, łopaty i pampersy, piły, agregaty prądotwórcze, siekiery i wiele, wiele innych rzeczy potrzebnych po powodzi.
Z serca pragniemy podziękować:-DYREKTOROWI I PRACOWNIKOM SOSW DLA DZIECI NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH W RADOMU za wspólną organizację akcji
- PRZEDSZKOLU BAJECZKA W URSUSIE za włączenie się w akcję- PRZEDSZKOLU BIEDRONECZKA W URSUSIE za włączenie się w akcję
- FIRMIE DANIEL SKRZECZ Z JABŁONNEJ za bezinteresowną pomoc w transporcie darów
- FIRMIE PIWNICZANKA Naturalna Woda Mineralna z Iłży za włączenie się w akcje.
Największe podziękowania kieruję do moich Uczniów. wasze zaangażowanie w akację, determinacja, poświęcony czas i siły kolejny raz przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Jesteście naszą dumą.
Z wyrazami szacunku
pedagog szkolny
Lidia Rusak
Pomoc ofiarom powodzi - zbiórka w naszej szkole
Solidaryzując się z ofiarami powodzi na Dolnym Śląsku nasz Szkoła organizuje akcję pomocy.
Chcemy wesprzeć nasz zaprzyjaźniony Dom Wczasów Dziecięcych w Bardo. Podczas powodzi ucierpiała część budynku i teren w około. W tej części gdzie wszystko funkcjonuje schronienie znaleźli mieszkańcy, którzy stracili wszystko oraz zostali zakwaterowani strażacy.
W 2022 roku miałam ogromną przyjemność gościć razem z moją klasą w Ich progach. W obliczu tragedii jaka spotkała mieszkańców tego miasteczka nie potrafimy razem z Uczniami i pracownikami naszej szkoły przejść obojętnie.
Zachęcam i proszę Państwa o włączenie się do akcji.
Zbieramy:- wodę butelkowaną,
- środki czystości,
- suchą żywność,
- latarki, baterie,
- naładowane power banki,
- narzędzia do porządkowania (łopaty, szczotki, grabie).
Rzeczy można przynosić do naszej szkoły do gabinetu 16a i 16b. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane do Domu Wczasów Dziecięcych w Bardo.
Z wyrazami szacunku
pedagog Lidia Rusak
Finały LVII WOM - I miejsce
Miło nam poinformować, iż w dniu 13.05.2024 Nasza drużyna dziewcząt zdobyła I miejsce i złoty medal w finałach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej w kategorii dzieci.
Serdeczne gratulacje!!!
Konkurs plastyczny z okazji Jubileuszu 70-lecia Szkoły
Obchody jubileuszu 70 – lecia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 rozpoczęliśmy konkursem plastycznym na plakat promujący naszą szkołę. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wykonali przepiękne i pomysłowe prace. Cieszy nas fakt, że znaleźli się chętni, którzy bardzo zaangażowali się w ich wykonanie.
Wyniki konkursu na plakat promujący szkołę z okazji Jubileuszu 70-lecia SP14.
1. Natalia Kowalczewska kl.8b
Alicja Piecyk kl.4a
2. Natasza Wysoczańska kl.5a
Weronika Wysoczańska kl.5a
3. Zuzanna Toczyska kl.4a
Alicja Bieńkowska kl.6d
Maksymilian Szybiński kl. 6a
Gratulujemy serdecznie!
Zespół ds. organizacji Jubileuszu Szkoły
3 MAJA - apel patriotyczny kl. 3C
Nowa galeria 3 MAJA - apel patriotyczny kl. 3C została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie kl. 3C pod czujnym okiem pani Agnieszki Gross i pani Małgorzaty Rybakowskiej przygotowali piękny apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3Maja. Królowały wiersze i piosenki patriotyczne oraz biel i czerwień.
7
Zapraszamy na Dzień Otwarty Miasteczka Ruchu Drogowego.
W sobotę 27 kwietnia w godz. 10.00-13.30 będzie można przystąpić do egzaminu na kartę rowerową. Wydarzenie organizuje Delegatura Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Ursus na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 10.
Warunki przystąpienia do egzaminu na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego:
- arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową z podpisem Dyrektora szkoły,
- ukończony 10 rok życia,
- znajomość przepisów ruchu drogowego,
- umiejętność jazdy na rowerze,
- wcześniejsze zgłoszenie się na egzamin (zapisy 27.04.2024 r. w godz. 10:00-12:00)
Przypominamy o zabraniu legitymacji szkolnej.
Pamiętajcie o kaskach ochronnych na rower.
Finały WOM - gimnastyka
Miło nam poinformować, iż w dniu dzisiejszym nasza drużyna chłopców zdobyła I miejsce i złoty medal w finałach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce w kategorii dzieci. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce (na 19 startujących szkół).
Serdeczne gratulacje dla zawodniczek i zawodników!!!
Zdrowie psychiczne - profilaktyka i leczenie
Rodzicu, szukasz pomocy dla siebie lub dla dziecka? Nauczycielu doświadczasz trudności w relacji z uczniami? Uczniu, coś Cię niepokoi, czujesz się samotny, zagubiony? Nie czekaj. Skorzystaj ze wsparcia. Weź udział w wykładach, warsztatach, webinarach, konsultacjach.
Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego - Zdrowie (um.warszawa.pl)
Szczegółowy harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 do szkół ponadpodstawowych
Informacje dla kandydatów Rekrutacja:
· zaczyna się 15 maja,
· odbywa się w elektronicznym systemie rekrutacji na stronie: https://warszawa.edu.com.pl (dalej system),
· ofertę edukacyjną udostępnimy w systemie od 30 kwietnia.
Od 15 maja do 29 maja do godz. 15:00: składanie wniosków do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych
Złóż wniosek o przyjęcie do szkoły:1. Jeśli jesteś uczniem klasy ósmej, a twoja szkoła to:
· warszawska publiczna szkoła podstawowa – skorzystaj z zakładki „Zgłoś kandydaturę” i wprowadź PESEL, następnie kod, który otrzymasz w swojej szkole podstawowej. Uzupełnij brakujące dane i załóż konto w systemie.
· szkoła podstawowa niepubliczna, artystyczna lub spoza Warszawy – skorzystaj z zakładki „Zgłoś kandydaturę” i wprowadź PESEL.
Uzupełnij wszystkie dane i załóż konto w systemie.
2. Wypełnij wniosek w systemie. Możesz wskazać dowolną liczbę szkół, które prowadzi m.st. Warszawa, a w nich dowolną liczbę oddziałów. Ich listę ułóż w kolejności od tych, gdzie najbardziej chciałbyś się dostać, do tych najmniej upragnionych.
3. Dokumenty złóż w szkole pierwszego wyboru jednym ze sposobów:
· osobiście: wniosek wraz z innymi dokumentami, które potwierdzają, że spełniasz wymagane kryteria brane pod uwagę w postepowaniu rekrutacyjnym.
Na przykład: oświadczenie o wielodzietności, oświadczenie o samotnym wychowywaniu, orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub · poprzez system.2 Od 31 maja do 12 czerwca:
sprawdzian kompetencji językowych do oddziałów dwujęzycznych i międzynarodowych Sprawdzian dla danego języka piszesz w szkole, która prowadzi taki oddział i umieściłeś ją najwyżej na liście preferencji.
Terminy sprawdzianu dla każdego języka znajdziesz na stronie konkretnej szkoły.Od 31 maja do 12 czerwca:
sprawdzian predyspozycji językowych do klas wstępnych Sprawdzian piszesz w szkole, która prowadzi taki oddział i umieściłeś ją najwyżej na liście preferencji.
Termin sprawdzianu sprawdź na stronie tej konkretnej szkoły.Od 31 maja do 12 czerwca:
sprawdzian uzdolnień kierunkowych Obowiązuje w oddziałach, które wymagają szczególnych, indywidualnych predyspozycji.
Terminy sprawdzianów znajdziesz na stronie szkoły, która prowadzi takie oddziały.Od 31 maja do 12 czerwca: próby sprawności fizycznej do oddziałów
· sportowych,
· mistrzostwa sportowego,
· przygotowania wojskowego.
Terminy prób sprawności fizycznej znajdziesz na stronie szkoły, która prowadzi takie oddziały. Jeśli wybrałeś kilka szkół z oddziałami sportowymi lub mistrzostwa sportowego, do próby przystępujesz w każdej z nich.
Do 14 czerwca:
wyniki sprawdzianów kompetencji językowych, predyspozycji językowych, uzdolnień kierunkowych oraz prób sprawności fizycznej Szkoły ogłaszają listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki. Znajdziesz je w tej szkole, gdzie odbywał się Twój sprawdzian lub próba sprawności. Wyniki znajdziesz też w systemie.
Od 15 maja do 22 lipca:
skierowania na badania lekarskie dla kandydatów do szkół kształcących w zawodach Jeśli kandydujesz do szkoły, która prowadzi kształcenie w zawodzie, dostaniesz z niej skierowanie na badania do lekarza medycyny pracy. Abyś mógł się dostać do takiej szkoły, musisz mieć zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.
3 Wykaz przychodni opublikujemy na stronie Biura Edukacji: edukacja.. Do 28 czerwca: drugi termin sprawdzianów i prób sprawności fizycznych To dodatkowy termin na sprawdziany kompetencji językowych, predyspozycji językowych, prób sprawności fizycznej i uzdolnień kierunkowych.
Możesz do niego przystąpić, jeśli:
· złożyłeś wniosek do 29 maja i wskazałeś w nim oddział: dwujęzyczny, międzynarodowy, sportowy, mistrzostwa sportowego, przygotowania wojskowego, wstępny lub taki, do którego wymagane są szczególne, indywidualne predyspozycje oraz
· z przyczyn niezależnych od Ciebie nie przystąpiłeś do sprawdzianu w pierwszym terminie. Terminy sprawdzianów i prób sprawności znajdziesz na stronie konkretnej szkoły. Do 2 lipca: wyniki sprawdzianów: kompetencji językowych, predyspozycji językowych, uzdolnień kierunkowych oraz prób sprawności fizycznej przeprowadzonych w drugim terminie Szkoły ogłaszają listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki. Znajdziesz je w tej szkole, gdzie odbywał się Twój sprawdzian lub próba sprawności. Wyniki znajdziesz też w systemie.
Od 3 lipca do 10 lipca do godz. 14:00:
wprowadzanie osiągnięć ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej Jeśli jesteś uczniem warszawskiej publicznej szkoły, oceny i inne osiągnięcia wprowadzi Twoja macierzysta szkoła.
Jeśli jesteś uczniem ósmej klasy szkoły podstawowej:
· niepublicznej,
· artystycznej,
· spoza Warszawy samodzielnie wprowadź do systemu:
· oceny ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
· informacje o innych osiągnięciach odnotowanych na świadectwie. 21 czerwca do godz. 10:00: podgląd wprowadzonych przez warszawskie publiczne szkoły podstawowe osiągnięć ze świadectwa Po zalogowaniu się do systemu możesz sprawdzić, czy szkoła prawidłowo wprowadziła Twoje oceny i inne osiągnięcia.
4 Od 3 lipca do 10 lipca do godz. 15:00:
składanie kopii świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty Złóż w szkole pierwszego wyboru kopie:
· świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
· zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
· innych wymaganych dokumentów.
Dokumenty składasz osobiście. Kopie dokumentów muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez dyrektora Twojej szkoły podstawowej.
Od 3 lipca do 10 lipca do godz. 15:00:
możliwość zmiany decyzji wyboru szkół i oddziałów Jeśli chcesz wprowadzić zmiany we wniosku, skontaktuj się ze szkołą pierwszego wyboru:
1. zwróć się do komisji o anulowanie złożonego wniosku,
2. wprowadź do wniosku nowe informacje,
3. ponownie złóż wniosek w szkole, która teraz jest szkołą pierwszego wyboru. Dołącz do niego inne wymagane dokumenty.
19 lipca do godz. 12:00:
komisje rekrutacyjne podają do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych Wyniki możesz sprawdzić w szkole lub w systemie.
Od 19 lipca do 24 lipca do godz. 15:00:
potwierdzanie woli przyjęcia Potwierdź, czy chcesz się uczyć w szkole, do której się zakwalifikowałeś.
Złóż w tej szkole oryginał:
· świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz
· zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.Jeśli kandydujesz do szkoły, która kształci w zawodzie, dodatkowo złóż zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu. [!]
Jeśli nie złożysz oryginałów dokumentów do 24 lipca do godz. 15:00, szkoła Cię nie przyjmie.
25 lipca do godz. 14:00:
komisje rekrutacyjne podają do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych Sprawdź, czy zostałeś przyjęty w szkole lub w systemie.Rekrutacja uzupełniająca [!]
5 Postępowanie uzupełniające szkoły prowadzą poza systemem.
Od 29 lipca do 31 lipca do godz. 15:00:
składanie wniosków o przyjęcie na wolne miejsca W rekrutacji uzupełniającej nie wypełniasz wniosku w systemie.
Składasz go bezpośrednio w wybranej przez siebie szkole, która ma wolne miejsca. Wykaz wolnych miejsc znajdziesz na stronie Biura Edukacji: edukacja.um.warszawa.pl.
Wniosek składasz osobiście dołączając do niego dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
Od 29 lipca do 9 sierpnia:
skierowanie na badania lekarskie Jeśli kandydujesz do szkoły, która prowadzi kształcenie w zawodzie, dostaniesz ze szkoły skierowanie na badania do lekarza medycyny pracy. Abyś mógł się dostać do takiej szkoły, musisz mieć zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.
Od 1 sierpnia do 2 sierpnia:
prawdziany kompetencji językowych, predyspozycji językowych, prób sprawności fizycznej, uzdolnień kierunkowych Do sprawdzianu lub próby sprawności fizycznej przystępujesz tylko wtedy, jeśli nie brałeś w nim udziału w rekrutacji zasadniczej.
Terminy sprawdzianów i prób sprawności znajdziesz na stronie konkretnej szkoły.
Do 5 sierpnia:
wyniki sprawdzianu kompetencji językowych, predyspozycji językowych, uzdolnień kierunkowych oraz prób sprawności fizycznej Listę osób, które uzyskały pozytywne wyniki, znajdziesz w tej szkole, gdzie odbywał się Twój sprawdzian lub próba sprawności.
8 sierpnia:
komisje rekrutacyjne podają do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych Wyniki sprawdzisz w szkole, w której ubiegałeś się o przyjęcie.
Od 8 sierpnia do 12 sierpnia do godz. 12:00:
potwierdzenie woli przyjęcia Potwierdź, czy chcesz się uczyć w szkole, do której się zakwalifikowałeś.Aby to potwierdzić, musisz złożyć oryginały:
· świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz
· zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
6. Jeśli kandydujesz do szkoły, która kształci w zawodzie, dodatkowo złóż zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.
12 sierpnia do godz. 15:00:komisje rekrutacyjne podają do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych Sprawdź w szkole, w której ubiegałeś się o przyjęcie, czy zostałeś przyjęty.
Harmonogram opracowany na podstawie Zarządzenia Nr 6 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 29 stycznia 2024 r. w sprawie ustalenia terminów rekrutacji do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych, branżowych szkół II stopnia, szkół policealnych i szkół dla dorosłych na rok szkolny 2024/2025.Szczegolowy harmonogram rekruatcji dla kandydata2024 2025.pdf
Harmonogram działań w Szkolach Podstawowych.pdf
Inicjatywy Młodzieżowe
Szanowni Państwo, Urząd m.st. Warszawy wraz z Okręgiem Mazowieckim Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Stowarzyszeniem Harcerskim zapraszają grupy młodzieżowe z Państwa placówki edukacyjnej do składania wniosków o przyznanie grantów na realizację własnych pomysłów, aktywność i rozwój osobisty.
Środki na realizację projektu pochodzą z dotacji otrzymanej od miasta stołecznego Warszawy w ramach programu Aktywna Warszawska Młodzież. Program „Inicjatywy Młodzieżowe" jest skierowany do młodzieży od VII klasy szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych i ma zachęcić do aktywności społecznej.
Młodzież mająca ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu, chcąca rozwijać swoje zainteresowania i pasje, może w ramach programu dostać dofinansowanie na swoje działanie w wysokości maksymalnie 3000 złotych.
Podstawowymi warunkami wzięcia udziału w programie, jest przede wszystkim utworzenie grupy minimum 3 osobowej (nie można działać w pojedynkę), posiadanie własnego pomysłu na aktywność, oraz napisanie wniosku konkursowego, podlegającego ocenie powołanej wcześniej komisji.
Jako organizatorzy jesteśmy w stanie pomóc w pisaniu wniosków. Zajmować będą się tym doradcy, służący radą, przy ewentualnych problemach.
W załączeniu przesyłamy ulotkę, którą prosimy umieścić na stronie internetowej szkoły/mediach społecznościowych/w systemie Librus lub innych kanałach informacyjnych uczniów.
Zależy nam na dotarciu do jak największej grupy odbiorców biorąc pod uwagę, iż udziału w programie „Inicjatywy Młodzieżowe" jest to świetna okazja do realizacji swoich planów, na które nie zawsze uczniowie posiadają fundusze. Jesteśmy również przekonani, że udział w naszym programie, posiada aspekt edukacyjny.Młodzi ludzie mają okazję zapoznać się z zasadami pisania projektów grantowych, planowania działań, czy choćby uczą się odpowiedzialności za powierzone im pieniądze i zadania…
Z wyrazami szacunku,
Zespół Inicjatyw Młodzieżowych
Plik podstawowych dokumentów, w których szczegółowo opisane są zarówno zasady uczestniczenia w programie, wzór wniosku oraz najczęściej zadawane pytania znajdują się w poniższym linku: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/12BqEL55D6HkiUo_LOwDLh_v8jMAxx4AMDane organizatorów:
1. Urząd m.st. Warszawy pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa
2. Okręg Mazowiecki ZHR ul. Ursynowska 36/38, 02-605 Warszawa
3.Stowarzyszenie Harcerskie ul. Hoża 57, 00-681 Warszawa
DRODZY RODZICE PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW !!!!!!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE INFORMACYJNE DOTYCZĄCE REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH W NASZEJ SZKOLE.
SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 15.02.2024 (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00 NA SALI GIMNASTYCZNEJ (PO STRONIE STOŁÓWKI SZKOLNEJ)
Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"
Już w marcu rusza 47. edycja Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury i Ośrodek Kultury „Arsus”.
Recytatorzy przechodzą przez kilka szczebli eliminacji – szkolne, gminne, powiatowe, a laureaci ostatniego szczebla biorą udział w przesłuchaniach finałowych w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich zainteresowanych uczniów z kl. I-VIII.
Repertuar dla uczniów kl.I-III: jeden utwór (wiersz) – tematyka dowolna.
Czas trwania indywidualnych prezentacji nie może przekroczyć 1,5 minuty.
Repertuar dla klas IV-VI oraz VII-VIII: dwa utwory (dwa wiersze lub jeden wiersz i jeden fragment prozy) – tematyka dowolna. Łączny czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 3 minut.
Prosimy o wybieranie do prezentacji utworów o cenionej wartości literackiej, które zostały opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach literackich. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby wybrane przez recytatora dwa utwory były zróżnicowane w treści i nastroju. Prosimy o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach.
Podczas kolejnych etapów konkursu uczestnicy nie zmieniają repertuaru. Uczestnik może brać udział tylko w jednej placówce przeprowadzającej eliminacje.Jury ocenia: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny.
Termin eliminacji szkolnych: 5 marca 2024r.(wtorek).
Termin i sposób zgłoszenia udziału: najpóźniej do dnia 1 marca 2024r.(piątek),uczniowie
- Kl. I-III zgłaszają do wychowawcy, natomiast uczniowie
- kl. IV-VIII do nauczyciela języka polskiego.
Udział w konkursie należy zgłosić pisemnie na kartce, podając następujące informacje:
Imię i nazwisko ucznia:Klasa:Tytuł i autor utworu (w kl. IV-VIII dwa utwory):
Zapraszamy do udziału
Szkolni koordynatorzy konkursu
Testy sprawności fizycznej do klasy pierwszej sportowej 2024/2025
Akrobatyka
-klasa pierwsza o profilu akrobatyka sportowa.
14.03.2024 Czwartek godz. 8.00-10.00
sala gimnastyczna nr 1 (pomarańczowa),
15.03.2024 Piątekgodz.15.00-17.00
sala gimnastyczna nr 1 (pomarańczowa).
Basen
-klasa pierwsza o profilu pływackim.
13.03.2024 Środa13.30-15.00
basen OSiR SKALAR ul. Sosnkowskiego 3 Ursus
15.03.2024 Piątek13.30-15.00
basen OSiR SKALAR ul. Sosnkowskiego 3 Ursus
Rekrutacja do kasy sportowej w systemie elektronicznym
od 5.03.2024 od 13.00 do 11.03.2024 do 16.00.
Rodzice składają w szkole pierwszego wyboru wniosek lub zgłoszenie. Dołączają do niego dokumenty, które potwierdzają spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
Wszystkie te dokumenty można złożyć:
- podpisane profilem zaufanym przez elektroniczny system rekrutacji
- lub wersję papierową bezpośrednio w szkole.
Do próby sprawności fizycznej mogą przystąpić tylko dzieci w bardzo dobrym stanie zdrowia. Rodzice muszą złożyć w szkole orzeczenie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, które to stwierdza.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Sierpień 2021
- Wszystkie